Reklama

Reklama

PlusLiga. Nowy właściciel VERVY Warszawa

Prezes zarządu i akcjonariusz spółki notowanej na GPW Plast-Box został właścicielem siatkarskiej drużyny Verva Warszawa. Grzegorz Pawlak odkupił od dotychczasowego właściciela Bertranda Jasińskiego 100 procent udziałów w spółce Projekt Warszawa, która jest właścicielem zespołu.

Grzegorz Pawlak to założyciel i prezes zarządu firmy, która zajmuje się produkcją opakowań plastikowych i wiader spółki Plast-Box. Siatkarski klub nabył jako osoba prywatna.

W dniu 9 czerwca 2021 r. podpisana została umowa, na mocy której 100% udziałów w spółce zakupił Pan Grzegorz Pawlak.Jako  prywatny inwestor przedstawił najatrakcyjniejszą długookresową strategię dla klubu, gwarantującą stabilność i bezpieczeństwo finansowe, pozwalające na walkę o najwyższe trofea w rozgrywkach krajowych i europejskich - mówi w specjalnie wydanym oświadczeniu dotychczasowy właściciel klubu Bertrand Jasiński.

Reklama

Sport to pasja, emocje i historia. W ostatnich latach nazwa warszawskiej drużyny była wielokrotnie zmieniana. Obecne zmiany właścicielskie to szansa na powrót do korzeni. To, czego życzę kibicom, zawodnikom, nowym właścicielom i sobie, to aby warszawska drużyna pod historyczną nazwą zdobyła tytuł Mistrza Polski i kontynuowała polską tradycję w rozgrywkach CEV Ligi Mistrzów.

Wilfredo Leon i Michał Kubiak nie kupią VERVY Warszawa

Z dniem 9.06.2021 r. złożyłem rezygnację z funkcji Prezesa Zarządu. Stanowisko to objął Pan Grzegorz Pawlak. Dziękuję zawodnikom, trenerom, kibicom, współpracownikom, sponsorom, partnerom i całemu środowisku siatkarskiemu za wsparcie i dwa lata współpracy. Cieszę się, że w 2019 roku udało mi się uchronić klub przed upadkiem, później być dumnym ze zdobycia brązowego medalu w zakończonym sezonie, a na końcu pozyskać inwestora, który zapewni stabilność i bezpieczeństwo jakiego klub potrzebuje - dodał Bertrand Jasiński.

Przypomnimy, że do niedawna mówiło się o poważnym zainteresowaniu kupnem klubu z Warszawy przez gwiazdy reprezentacji Polski Wilfredo Leona i Michała Kubiaka.

W nowym sezonie klub z Warszawy zagra w Lidze Mistrzów. W ostatnim sezonie Plus Ligi warszawianie wywalczyli brązowy medal. Niedawno umowę z klubem przedłużył m.in. jeden z filarów drużyny Andrzej Wrona.

Zbigniew Czyż/ Verva Warszawa Orlen Paliwa

Nowy program o Euro - codziennie na żywo o 12:00 - Sprawdź»   

Dowiedz się więcej na temat: VERVA Warszawa Orlen Paliwa | PlusLiga

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje