Reklama

Reklama

PlusLiga. Nikolaj Penczew został graczem Stali Nysa

Nikolaj Penczew dołączył do zespołu Stali Nysa. Były siatkarz Cuprum Lubin to trzeci transfer drużyny przed najbliższym sezonem.

Dla przyjmującego, który w przeszłości występował w reprezentacji Bułgarii, będzie to 10. sezon w polskiej ekstraklasie.

- Polską przygodę rozpoczął w 2012 r. w Kielcach. Później bronił barw innych klubów z kraju nad Wisłą: m.in. Asseco Resovii Rzeszów, PGE Skry Bełchatów, Aluronu CMC Warty Zawiercie - przypomniano w niedzielnym komunikacie w Stali.

Zawodnik urodzony w 1992 r. dwa razy ze swoimi drużyny zdobywał mistrzostwo Polski, w 2015 i 2018 r.

Stal Nysa pozyskała nowego zawodnika! Penczew dołączył do klubu

Do tej pory 12 siatkarzy podpisało kontrakty na grę w sezonie 2021/22 w Stali, w tym trzech nowych graczy. Oprócz Penczewa są to dwaj przyjmujący - Kamil Dębiec (poprzedni sezon spędził w pierwszoligowym AZS AGH Kraków) i Kamil Kwasowski (GKS Katowice).

Reklama

Poza wspomnianą trójką kontrakty podpisali: Wassim Ben Tara (atakujący), Bartosz Bućko (przyjmujący), Kamil Dembiec (libero), Marcin Komenda (rozgrywający), Mariusz Schamlewski (środkowy), Moustapha M’Baye (środkowy), Michał Ruciak (libero), Patryk Szczurek (rozgrywający), Maciej Zajder (środkowy).

Ze Stali odeszło pięciu graczy: Kamil Długosz, Michał Filip, Bartłomiej Lemański, Łukasz Łapszyński, Maciej Naliwajko.

Ekipa z Nysy w sezonie 2020/2021 była beniaminkiem ekstraklasy. Zakończyła rozgrywki po fazie zasadniczej. W tabeli zajęła 13. miejsce. Utrzymała się na tym poziomie rozgrywek, ale nie wzięła udziału w fazie play-off.

Rafał Czerkawski

Dowiedz się więcej na temat: Stal Nysa

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje