Reklama

Reklama

PlusLiga: Nikołaj Penczew żegna się z PGE Skrą Bełchatów

Po dwóch sezonach Nikołaj Penczew odchodzi z PGE Skry Bełchatów - przekazali mediom mistrzowie Polski. Z bełchatowskim klubem zdobył mistrzostwo i wicemistrzostwo Polski oraz Superpuchar Polski. Na razie nie wiadomo, gdzie zagra bułgarski skrzydłowy w sezonie 2018/2019.


- Pamiętam mój pierwszy wywiad. Powiedziałem wtedy, że chcę wygrać złoto z Bełchatowem i to się udało. Bardzo się cieszę. Niestety w ostatnim sezonie nie rozegrałem wielu spotkań, ale dałem z siebie sto procent, zarówno na treningach, jak i w każdym meczu, w którym dostałem szansę. Nasz dobry wynik był zasługą całej drużyny - podkreślił Nikołaj Penczew.

W pierwszym sezonie spędzonym w Bełchatowie był podstawowym zawodnikiem drużyny PGE Skry. W rozgrywkach PlusLigi zdobył 246 punktów (192 atakiem, 29 zagrywką, 25 blokiem). W drugim rzadziej występował w wyjściowym składzie (103 punkty), ale gdy już pojawiał się na boisku, nie zawodził. Zapamiętamy przede wszystkim jego dobre wejście w decydującym o mistrzostwie Polski meczu w Kędzierzynie-Koźlu oraz w ważnym spotkaniu przeciwko Asseco Resovii Rzeszów na Podpromiu.

Bełchatowski klub był szóstym w karierze bułgarskiego przyjmującego. Wcześniej związany był z Victorią Volley Płowdiw, Pirin Balkanstroj Razłog, Coprą Elior Piacenza, Effectorem Kielce oraz Asseco Resovią Rzeszów.

Na razie nie wiadomo, gdzie w sezonie 2018/2019 zagra Nikołaj Penczew i czy opuści PlusLigę po siedmiu latach gry w Polsce.

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: PGE Skra Bełchatów | Nikołaj Penczew

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje