Reklama

Reklama

PlusLiga: Nikola Kovacević nowym przyjmującym Chemika Bydgoszcz

Nikola Kovacević wraca do PlusLigi, własnie został nowym przyjmującym Chemika Bydgoszcz. 35-letni przyjmujący przez najbliższy rok będzie bronił barw drużyny prowadzonej przez Jakuba Bednaruka. Serbski zawodnik występował już na parkietach PlusLigi. W sezonie 2012/2013 grał w zespole Asseco Resovii Rzeszów.

Nikola Kovacević to niezwykle utytułowany serbski zawodnik z ogromnym dorobkiem medalowym. Razem z reprezentacją Serbii zdobywał wielokrotnie medale na najważniejszych zawodach od mistrzostw świata i Europy po Ligę Światową. W 2011 roku został też uznany za najlepiej przyjmującego zawodnika mistrzostw Europy, a Serbowie sięgnęli w Wiedniu po złoty medal. Polacy zajęli wówczas trzecie miejsce w turnieju.  

Siatkarz kilkukrotnie sięgał po tytuły mistrza kraju - Serbii i Czarnogóry (2003), Polski (2013) i Chin (2015). Jego ostatnim klubem był rumuński Arcada Galati, a w swojej karierze siatkarz grał m.in. w Grecji, Włoszech, Rosji, Chinach, Francji, Niemczech i Iranie. Teraz, po pięciu latach przerwy, wraca do PlusLigi i postara się o wydźwignięcie Chemika z dolnych rejonów tabeli.

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL