Reklama

Reklama

PlusLiga. Mohamed Al Hachdadi: chcę być najlepszym zawodnikiem

- Wiem, że polska ekstraklasa jest jedną z najlepszych lig na świecie, a ja chcę w niej być najlepszym zawodnikiem – powiedział reprezentacyjny marokański atakujący Mohamed Al Hachdadi, nowy siatkarz Jastrzębskiego Węgla.

Marokańczyk przyleciał z Brazylii, gdzie w ostatnim sezonie bronił barw Funvic Taubate. Zastąpi w składzie dwukrotnego mistrza świata Dawida Konarskiego.

Reklama

- Jestem w Polsce po raz pierwszy i ... czuję się bardzo dobrze. Atmosfera w szatni jest świetna. To dla mnie nowy zespół, wcześniej znałem tylko trenera Luke’a Reynoldsa i Yacine Louati (nowy francuski przyjmujący)" - dodał z uśmiechem Al Hachdadi, pierwszy afrykański siatkarz zatrudniony przez klub PlusLigi.

Zawodnik przyleciał do Polski z żoną i 2,5-letnim synem.

- Z powodu pandemii koronawirusa nie mogliśmy wyjechać do Maroka, musieliśmy w Brazylii, gdzie sytuacja nie jest dobra, czekać na wizę. Wychodziłem tylko po zakupy. 

- Wszystko, co mogłem zrobić, to urządzić sobie siłownię w domu i biegać w ogrodzie. Swoją aktualną formę oceniam na... 6-7 na 10. Ale czuję się dobrze, nie jem śmieciowego jedzenia, tylko zdrowo się odżywiam - ocenił zawodnik.

Przyznał, że zdaje sobie sprawę z oczekiwań kibiców.

- Jestem na nie gotowy, jak zawsze i wszędzie, gdzie byłem. Miałem propozycje z klubów włoskich, rosyjskich, francuskich i niemieckich. Wybrałem Polskę. Chcę tu walczyć o trofea zespołowe i indywidualne - zadeklarował 29-letni Marokańczyk.

Dowiedz się więcej na temat: Mohamed Al Hachdadi | PlusLiga | jastrzębski węgiel

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje