Reklama

Reklama

PlusLiga. Michał Kubiak i Wilfredo Leon chcą przejąć Vervę Warszawa

Słynni siatkarze reprezentacji Polski, kapitan Michał Kubiak oraz Wilfredo Leon, planują przejęcie Vervy Warszawa Orlen Paliwa. Wygląda na to, że po długich negocjacjach strony doszły do porozumienia i jeśli nie dojdzie do żadnych niespodzianek, stołeczny klub jeszcze w lutym zmieni właściciela.

Największe problemy warszawskiego klubu rozpoczęły się w 2019 roku, kiedy to pod szyldem Onico stał na skraju bankructwa. Na ratunek stołecznej drużyny ruszył przedsiębiorca Bertrand Jasiński, który rozpoczął wraz ze zdeterminowanymi członkami klubu nowy "Projekt Warszawa".

Reklama

Siatkarze długo występowali w PlusLidze bez tytularnego sponsora, ale najważniejsze, że drużynę udało się uchronić przed fiaskiem. W dużej mierze dzięki spółce PKN Orlen, która zainwestowała w klub z Warszawy.

Nowy sponsor znacząco pomógł, ale nie zakończył problemów Vervy, bowiem jej płynność finansowa dalej pozostaje daleka od ideału. By stołeczna drużyna mogła się ustabilizować, a następnie rozwinąć potrzebuje wsparcia.

Zobacz Sport Interia w nowej odsłonie!

Sprawdź

Jak podaje "Puls Biznesu" misji ratowania chcą się podjąć Kubiak i Leon. Kubańczyk już w listopadzie ubiegłego roku pożyczył warszawskiej drużynie milion złotych, a teraz z towarzyszami wynegocjowali warunki przejęcia Vervy i stworzenia najbardziej spektakularnego projektu w Polsce. Jeśli nie pojawią się żadne niespodzianki, klub z Warszawy jeszcze w lutym zmieni właściciela.

Choć to nietypowa sytuacja, to nie pierwsza na świecie, a nawet w Polsce. Dla przykładu akcjonariuszami francuskiego Paris Volley są Kubiak i Stephane Antiga, z kolei współwłaścicielem piłkarskiej Wisły Kraków jest Kuba Błaszczykowski.

NP, Polsat Sport

Czytaj też na polsatsport.pl

Dowiedz się więcej na temat: VERVA Warszawa Orlen Paliwa | Michał Kubiak | Wilfredo Leon

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje