Reklama

Reklama

PlusLiga: Lotos Trefl Gdańsk celuje w podium

Siatkarze Lotosu Trefl, którzy w poprzednim sezonie zajęli w PlusLidze czwarte miejsce, ponownie mają walczyć o medale. „Taki cel przyświeca w sumie około 10 zespołom, zatem rywalizacja będzie zacięta” – ocenił prezes gdańskiego klubu Dariusz Gadomski.

W poprzednich dwóch sezonach Lotos Trefl odgrywał w PlusLidze czołową rolę. W 2015 roku drużyna została wicemistrzem Polski, a w minionych rozgrywkach uplasowała się na czwartej pozycji.

"W tym sezonie ponownie chcemy się bić o miejsce w strefie medalowej. Zdajemy sobie jednak sprawę, że nie będzie to łatwe zadanie, bo podobny cel przyświeca nawet 10 drużynom. Poza tradycyjnie silnymi zespołami ZAKS-y Kędzierzyn-Koźle, Asseco Resovii Rzeszów i PGE Skry Bełchatów, których budżety wyraźnie odstają od reszty stawki, w czołowej czwórce będą się chciały znaleźć ekipy z Lubina, Radomia, Szczecina, Warszawy, Olsztyna oraz Katowic, zatem rywalizacja na pewno będzie zacięta, a liga ciekawa" - stwierdził prezes Gadomski.

Reklama

Inauguracyjny mecz gdańszczanie rozegrają w poniedziałek we własnej hali z całkowicie przebudowanym Effectorem Kielce, który w poprzednich rozgrywkach zajął 13, czyli przedostatnie miejsce.

"Przez dwa miesiące bardzo ciężko pracowaliśmy. Na początku tylko trenowaliśmy, a później nasze przygotowania urozmaiciły mecze kontrolne. Sparingi, a było ich 15, czyli bardzo dużo, pokazywały, nad czym jeszcze musimy pracować, ale uważam, że nasza forma rośnie z tygodnia na tydzień. Jestem przekonany, że litry potu wylane w ostatnim okresie zaprocentują w lidze" - zapewnił kapitan drużyny Bartosz Gawryszewski.

31-letni środkowy jest jednocześnie najdłużej grającym w Lotosie Trefl siatkarzem - będzie to jego piąty sezon w gdańskim zespole. Ten rozdział swojej kariery zakończył natomiast tercet obcokrajowców, którzy w poprzednich dwóch sezonach byli podstawowymi zawodnikami - amerykański atakujący Murphy Troy, niemiecki przyjmujący Sebastian Schwarz oraz włoski rozgrywający Marco Falaschi.

Z drużyny odeszli również, ale nie definitywnie, tylko na zasadzie wypożyczenia, libero Mateusz Czunkiewicz i środkowy Artur Ratajczak. Ten pierwszy trafił do Łuczniczki Bydgoszcz, a Ratajczak do MKS Będzin.

W Lotosie Trefl pojawiło się czterech nowych zawodników - grę prowadzić będzie 37-letni Słowak Michal Masny, który ostatnio występował w Jastrzębskim Węglu. Na zasadzie wypożyczenia w Gdańsku pojawili się środkowy reprezentacji Ukrainy, 28-letni Dmytro Paszycki (przeszedł z Asseco Resovii) oraz młodszy o cztery lata atakujący Szymon Romać (Cuprum Lubin).

Ponadto z Espadonu Szczecin wrócił 23-letni przyjmujący Bartosz Pietruczuk, a z SMS PZPS Spała przeszedł mistrz świata i Europy kadetów z 2015 roku 19-letni środkowy Patryk Niemiec. Do pierwszej drużyny włączeni zostali młodzi zawodnicy, 19-letni libero Fabian Majcherski oraz młodszy o rok aktualny mistrz Europy do lat 20, przyjmujący Szymon Jakubiszak.

"Uważam, że zbudowaliśmy bardzo ciekawy zespół, który łączy młodość z doświadczeniem. Tej strategii trzymamy się od początku. Nie mamy tak dużego budżetu jak niektóre drużyny, jednak nie ma to znaczenia, bo Lotos Trefl jest projektem, który ma procentować nie tylko w jednym sezonie, ale również w przyszłości. Dlatego czasami trzeba zrobić krok do tyłu, aby za chwilę wykonać dwa do przodu. Cieszę się również, że pozyskaliśmy Michala Masnego i Dimę Paszyckiego. To klasowi zawodnicy, którzy dają nam sporą jakość" - przyznał trener Andrea Anastasi.

Prezes Lotosu Trefl podkreślił jednocześnie, że niezależnie od uzyskanych wyników oczekuje od zespołu określonej postawy. "Nasze aspiracje i przygotowania zweryfikuje boisko. To tylko sport, ale najważniejsza, aby kibice opuszczali halę z przekonaniem, że ich drużyna walczyła, zostawiła na boisku serce i zrobiła wszystko, aby wygrać" - podsumował Gadomski.

Kadra Lotosu Trefl Gdańsk w sezonie 2016/2017:

przyjmujący: Miłosz Hebda, Szymon Jakubiszak, Mateusz Mika, Bartosz Pietruczuk

środkowi: Bartosz Gawryszewski, Wojciech Grzyb, Patryk Niemiec, Dmytro Paszycki (Ukraina)

atakujący: Szymon Romać, Damian Schulz

rozgrywający: Michal Masny (Słowacja), Przemysław Stępień

libero: Piotr Gacek, Fabian Majcherski.


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje