Reklama

Reklama

PlusLiga. Końcowa klasyfikacja sezonu 2020/21

Rozstrzygnięcie w środowy wieczór kwestii brązowego medalu zakończyło sezon 2020/21 w ekstraklasie siatkarzy. Zawodnicy Vervy Warszawa Orlen Paliwa pokonali w rywalizacji play off PGE Skrę Bełchatów 2-1 i nie tylko znaleźli się na podium, ale też zagwarantowali sobie występ w kolejnej edycji Ligi Mistrzów.

Przepustkę do tych prestiżowych rozgrywek wywalczyły bowiem trzy najlepsze zespoły PlusLigi.

Już w niedzielę rozstrzygnęła się sprawa tytułu. Mistrzem kraju - po 17 latach przerwy - został Jastrzębski Węgiel, który w finałowych zmaganiach wygrał z faworyzowaną Grupą Azoty Zaksą 2-0. Ekipa z Kędzierzyna-Koźla fazę zasadniczą zakończyła 14 punktów przed drugimi jastrzębianami.

Znamy końcowe rozstrzygnięcia w PlusLidze

ZAKSA zajęła pierwsze miejsce w rozgrywkach 2019/20, które zostały przerwane z powodu pandemii COVID-19. Rywalizacji już nie wznowiono, a ponieważ nie dokończono fazy zasadniczej, to uznano, że medale nie zostaną przyznane.

Reklama

Piąte miejsce w zakończonym w środę sezonie zajęła walcząca o powrót na ścieżkę sukcesów Asseco Resovia Rzeszów, a szóste będący największą niespodzianką fazy zasadniczej Trefl Gdańsk.

Ostatnie miejsce na koniec pierwszej części sezonu zajął MKS Będzin, który tym samym musiał opuścić najwyższy szczebel krajowych rozgrywek. Jeszcze nie wiadomo, kto go zastąpi w kolejnym, bowiem wciąż trwa rywalizacja w 1. lidze.

Końcowa kolejność w PlusLidze w sezonie 2020/21:

1. Jastrzębski Węgiel - mistrzostwo

2. Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle

3. VERVA Warszawa Orlen Paliwa

4. PGE Skra Bełchatów

5. Asseco Resovia Rzeszów

6. Trefl Gdańsk

7. Ślepsk Malow Suwałki

8. Aluron CMC Warta Zawiercie

9. GKS Katowice

10. Indykpol AZS Olsztyn

11. Cuprum Lubin

12. Cerrad Enea Czarni Radom

13. Stan Nysa

14. MKS Będzin - spadek  

an/ pp/

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama