Reklama

Reklama

PlusLiga: Kolejny Brazylijczyk w Zaksie

24-letni Rogerio Lintz Leite Medeiros Nogueira prawdopodobnie dołączy w połowie grudnia do Zaksy Kędzierzyn-Koźle - poinformowały władze siatkarskiego klubu. Brazylijczyk ma grać na pozycji przyjmującego.

Jak powiedziała prezes Zaksy Sabina Nowosielska podpisany przez zawodnika z Ameryki Południowej prekontrakt dotarł do Kędzierzyna-Koźla w środę. Kolejnym etapem będzie podpisanie umowy i uzyskanie pozwolenia na pracę. "W czwartek rozpoczniemy załatwianie tych formalności" - zapewniła.

Reklama

Władze klubu zdecydowały się na poszukiwania dodatkowego zawodnika ze względu na ciągły brak wyraźnych postępów w sprawie zakontraktowanego jeszcze przed sezonem Elvi Contrerasa z Dominikany. Contreras ma za sobą incydent imigracyjny, do którego doszło we Włoszech w 2009 r. Z tego powodu do chwili obecnej nie dotarł do Polski.

"Niestety, nie mieliśmy już czasu, bo okienko transferowe jest otwarte do końca grudnia" - poinformowała Nowosielska. Zadeklarowała jednak, że jeśli Contreras wizę dostanie i będzie mógł przylecieć do Polski - znajdzie miejsce w zespole Zaksy.

"Ciągle jest na to szansa. Elvi nie otrzymał jeszcze decyzji konsula, którą wysłano mu z Bogoty pocztą" - dodała prezes Zaksy.

Nowosielska zaznaczyła też, że niełatwo było pozyskać Rogerio. Trener 24-letniego przyjmującego z Brazylii zgodził się na kontrakt w Zaksie dlatego, że trenerem polskiego klubu jest Daniel Castellani i młody zawodnik będzie miał okazję rozwijać się pod jego opieką.

Rogerio będzie drugim brazylijskim przyjmującym wśród podopiecznych Castellaniego. Felipe Fonteles dał się już poznać kibicom siatkarskim nie tylko w Kędzierzynie-Koźlu. Świetną formę pokazał m.in. w meczu ze Skrą, którą Zaksa w dużej mierze dzięki jego walecznej postawie pokonała w Bełchatowie.

W ostatnich spotkaniach Fonteles jednak nie zagrał. Jest kontuzjowany jak trzech innych zawodników Zaksy - Paweł Zagumny, Piotr Gacek i Łukasz Wiśniewski. Cała czwórka nie zagrała w ostatnim, zwycięskim dla Zaksy, spotkaniu z Effectorem Kielce.

Rogerio ma 24 lata, grał w brazylijskim Sao Bernardo Volei i - jak poinformowała Sabina Nowosielska - znajduje się w szerokiej kadrze Brazylii na kolejne igrzyska w Rio de Janeiro w 2016 r. Ma 203 cm wzrostu.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje