Reklama

Reklama

PlusLiga. Jakub Bucki: Zespołowość zdecydowała o tym, że zdobyliśmy tytuł

Jakub Bucki poprowadził Jastrzębskiego Węgla do mistrzostwa Polski. – Te emocje dopiero z nas schodzą. Możemy się wyluzować – mówił w rozmowie z Polsatem Sport.

Drugi raz w historii Jastrzębski Węgiel zdobył mistrzostwo Polski. Poprzednio, ekipa ze Śląska, wywalczyła tytuł w 2004 roku.

Teraz zespół do zwycięstwa poprowadził Jakub Bucki. W obu meczach finałowych z Grupą Azoty ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle wchodził z ławki, ale był czołową postacią swojej drużyny. Został też wybrany na MVP drugiego meczu finałowego.

Po decydującym meczu, w rozmowie z Polsatem Sport, podsumował finałową rywalizację i wskazał, co zadecydowało o zwycięstwie Jastrzębskiego Węgla.

- Całe play-offy były pełne emocji. Te emocje dopiero z nas schodzą. Możemy się wyluzować. Zdobyliśmy to, o co walczyliśmy - powiedział.

Reklama

- Zespołowość zdecydowała o tym, że zdobyliśmy tytuł. Mamy szeroką ławkę. Trener rotuje. Zawsze sobie radzimy i ktoś coś wnosi z ławki - dodał.

Jastrzębski Węgiel świętuje bez kibiców

Jastrzębski Węgiel tytuł wywalczył we własnej hali. Z powodu obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa drużyna musiała świętować bez kibiców, nad czym ubolewał Bucki.

- Ubolewamy, że zdobyliśmy tytuł przy pustych trybunach. Lepiej byłoby świętować z kibicami. Serdecznie ich pozdrawiamy - zakończył.

MP

Tego jeszcze nie widziałeś! Sprawdź nowy Serwis Sportowy Interii! Wejdź na sport.interia.pl!


Dowiedz się więcej na temat: PlusLiga | jastrzębski węgiel | Jakub Bucki

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje