Reklama

Reklama

PlusLiga. Indykpol AZS Olsztyn. Celem play-off

Indykpol AZS Olsztyn przystąpi do rozgrywek ekstraklasy siatkarzy w gruntownie zmienionym składzie. Władze klubu wierzą, że nowy zespół będzie stać na zajęcie miejsca w czołowej ósemce i grę w play-off.

W porównaniu z poprzednim sezonem w ekipie z Olsztyna pozostało tylko czterech siatkarzy. Nie zagra wielu z tych, którzy nadawali ton i decydowali o wynikach. Odeszli m.in. czeski atakujący Jan Hadrava (Cucine Lube Civitanova), libero Michał Żurek (Aluron CMC Warta Zawiercie) czy rozgrywający i wieloletni kapitan zespołu Paweł Woicki (Asseco Resovia). 

"Trzeba będzie się przyzwyczaić, że część zawodników, którzy tworzyli trzon drużyny w ostatnich latach, odeszło do innych klubów. Nowy zespół to mieszanka młodości z kilku zawodnikami doświadczonymi. Liczymy, że pokaże się z jak najlepszej strony" - powiedział PAP prezes Piłki Siatkowej AZS UWM Tomasz Jankowski.

Reklama

Jak podkreślił, jest to drużyna oparta na autorskiej koncepcji trenera Daniela Castellaniego. To właśnie Argentyńczyk miał ostateczne zdanie przy doborze zawodników.

"Jak na nasze możliwości finansowe i organizacyjne, to dobrze zbilansowany zespół. Każdy mecz na pewno będzie trudny, ale mamy świetnego trenera i wierzę, że ta drużyna będzie grała dobrze" - dodał Jankowski.

Według niego celem akademików w tym sezonie będzie awans do najlepszej ósemki i gra w play-off.

"Sezon będzie wyczerpujący i każdy w drużynie ma swoją rolę do odegrania. Początek będzie dla nas bardzo ważny, bo gramy z zespołami w naszym zasięgu, o podobnym potencjale, więc można dużo zyskać albo dużo stracić" - ocenił prezes.

Przed nowym sezonem do AZS dołączyli m.in. Jędrzej Gruszczyński (libero), Przemysław Stępień (rozgrywający), Damian Schulz (atakujący), Kubańczyk Javier Octavio Concepcion Rojas i Ukrainiec Dmytro Teriomenko (środkowi) oraz przyjmujący reprezentacji Niemiec Ruben Schott.

Olsztynianie rozegrali sześć spotkań sparingowych, z czego pięć zakończyli zwycięsko: z Treflem Gdańsk oraz dwukrotnie z Cuprum Lubin i Ślepskiem Malow Suwałki.

Szkoleniowiec jest zadowolony z pracy, jaką wykonali jego podopieczni podczas okresu przygotowawczego.

"Każdego dnia i z każdym rozegranym sparingiem drużyna prezentowała się lepiej. Jesteśmy podekscytowani i gotowi do pierwszego meczu" - zapewnił Castellani.

Indykpol AZS rozegra na inaugurację PlusLigi w sobotę zmierzy się na wyjeździe z Cerrad Enea Czarnymi Radom.

Skład Indykpolu AZS Olsztyn na sezon 2020/21:

atakujący: Damian Schulz, Remigiusz Kapica;

przyjmujący: Robbert Andringa (Holandia), Jakub Czerwiński, Ruben Schott (Niemcy), Wiktor Janiszewski, Wojciech Żaliński;

rozgrywający: Kamil Droszyński, Przemysław Stępień;

środkowi: Mateusz Poręba, Javier Octavio Concepcion Rojas (Kuba), Dmytro Teriomienko (Ukraina), Dawid Woch;

libero: Jędrzej Gruszczyński, Jakub Ciunajtis.

Autor: Marcin Boguszewski

mbo/ pp/

Reklama

Reklama

Reklama