Reklama

Reklama

PlusLiga. Grzegorz Słaby, trener GKS-u Katowice: Trudno będzie powtórzyć ostatni wynik

​Nowy trener występującego w ekstraklasie siatkarzy GKS-u Katowice Grzegorz Słaby przyznał, że poprzedni sezon był w wykonaniu tego zespołu znakomity i trudno będzie powtórzyć tak dobry wynik, jakim było szóste miejsce.

- Graliśmy bardzo dobrze, nie mieliśmy spadków formy i oczywiście nie mam nic przeciwko temu, by teraz też tak się stało, ale powtórzyć szóstą pozycję będzie trudno - powiedział szkoleniowiec.

Reklama

Słaby jako trener wprowadził katowiczan do PlusLigi w 2016 roku. W kolejnych sezonach był asystentem najpierw Piotra Gruszki, później Dariusza Daszkiewicza.

- Trudno porównywać składy z poszczególnych sezonów. Zrobiliśmy w klubie w ostatnim czasie wszystko, żeby zachować kształt drużyny, która rozumiała się świetnie zarówno na boisku, jak i poza nim. Wiadomo, że opuścił nas lider zespołu Rafał Szymura. Był nie tylko najlepiej punktującym zawodnikiem, ale brał też odpowiedzialność za akcje w najważniejszych momentach. Musimy lukę po nim wypełnić, liczę, że sezon wykreuje nowego lidera - ocenił trener.

Przyjmujący Szymura przeniósł się z GKS-u do Jastrzębskiego Węgla.

Katowiczanie zagrają w lidze w większości polskim składem. Wśród 14 zawodników jest dwóch obcokrajowców - słowacki środkowy Emanuel Kohut i amerykański libero Dustin Watten. Obaj grali w GKS-ie minionych rozgrywkach.

Dowiedz się więcej na temat: Grzegorz Słaby

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje