Reklama

Reklama

PlusLiga. Dwóch zakażonych w Jastrzębskim Węglu

Dwóch siatkarzy ekstraklasowego Jastrzębskiego Węgla jest zakażonych koronawirusem. Czują się dobrze i przechodzą chorobę łagodnie. Część zawodników i trenerzy, którzy wcześniej nie byli zakażeni, zostało poddanych izolacji i czekają na decyzję sanepidu – poinformował klub.

Testy zostały przeprowadzone po wtorkowym zaległym meczu PlusLigi ze Stalą Nysa, który jastrzębianie we własnej hali 3-0. Pierwotnie to spotkanie miało zostać rozegrane w listopadzie, jednak wtedy też w śląskiej drużynie było ognisko koronawirusa.

"Tzw. ozdrowieńcy z naszej drużyny mogą nadal uczestniczyć w treningach. Kryzysowa sytuacja dotyczy sztabu szkoleniowego, w którym tylko jedna osoba, a mianowicie jeden z fizjoterapeutów, nie będzie objęta kwarantanną" - wyjaśnił rzecznik klubu Marcin Fejkiel.

Jastrzębski Węgiel z powodu zakażeń nie zagrał w pierwszym - rozgrywanym w grudniu w Berlinie - turnieju grupowym LM, co skończyło się trzema porażkami walkowerem po 0-3 w setach i 0-75 w punktach z Zenitem Kazań, słoweńskim ACH Volley Lublana i niemieckim Berlin Recycling Volleys.

Reklama

Polski zespół stracił szansę na awans do ćwierćfinału, jednak władze klubu i nowy trener Andrea Gardini, prowadzący drużynę od tygodnia, zapowiadali chęć udziału w zawodach w Kazaniu.

Włoski szkoleniowiec zastąpił pod koniec stycznia zwolnionego Australijczyka Luke’a Reynoldsa.

"Sytuacja, w której znalazł się klub, ma miejsce mimo stosowania się zawodników, sztabu szkoleniowego oraz pracowników do zaleceń lekarzy i specjalistów, uregulowań ustawowych oraz wytycznych Polskiej Ligi Siatkówki S.A. Wdrożyliśmy również własne działania profilaktyczne, nie tylko podczas meczów w jastrzębskiej hali, ale i w codziennym funkcjonowaniu klubu" - dodał rzecznik.

Jastrzębianie w piątek mają - zgodnie z terminarzem - zagrać u siebie z Ślepskiem Malow Suwałki.

O sytuacji została poinformowana Europejska Konfederacja Siatkówki (CEV).

Piotr Girczys 

Zobacz Interia Sport w nowej odsłonie!

Sprawdź!
Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama