Reklama

Reklama

PlusLiga. Brenden Sander przedłużył kontrakt z Czarnymi Radom

Mający na koncie występy w reprezentacji USA Brenden Sander pozostanie w Cerrad Enei Czarnych Radom na kolejny sezon - poinformował występujący w ekstraklasie siatkarzy klub. 24-letni przyjmujący dołączył do drużyny w trakcie rozgrywek 2019/20.

Sander trafił do Czarnych pod koniec listopada w związku z kontuzją Słoweńca Alena Sketa, który z powodu problemów zdrowotnych rozwiązał kontrakt z klubem. Amerykanin, który w sezonie 2018/19 był zawodnikiem słynnej włoskiej drużyny Cucine Lube Civitanova, dobrze odnalazł się w PlusLidze. Młodszy brat utytułowanego Taylora Sandera postanowił na dłużej związać się z ekipą z Radomia.

"Rozmowy były długie, ale cieszymy się, że Brenden zostaje z nami" - podsumował prezes Czarnych Wojciech Stępień.

W sobotę klub poinformował o odejściu po roku innego przyjmującego Wojciecha Włodarczyka. Wcześniej zaś powiadomiono, że umów nie przedłużyli słoweński rozgrywający Dejan Vinczi oraz atakujący Karol Butryn. Na dłużej zostają zaś - poza Sanderem - także: rozgrywający Michał Kędzierski, środkowi Michał Ostrowski i Bartłomiej Grzechnik, libero Mateusz Masłowski i przyjmujący Bartosz Firszt.

W ostatnim sezonie, zakończonym przedwcześnie z powodu koronawirusa, zespół z Radomia uplasował się na siódmej pozycji.

Reklama


Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy