Reklama

Reklama

PlusLiga. Artur Szalpuk zakażony koronawirusem

​Artur Szalpuk jest kolejnym siatkarzem, który z powodu zakażenia koronawirusem zmuszony został przerwać treningi i udać się na kwarantannę. Jeden z siatkarskich mistrzów świata nie zagra w dwóch najbliższych meczach Vervy Warszawa Orlen Paliwa.

Verva boryka się z wirusem od 27 września. Najpierw zakażona została większa część siatkarzy i sztabu szkoleniowego, którzy 13 października wrócili do treningów. Następnie w komplecie rozegrali trzy spotkania i do grona zakażonych dołączył Piotr Nowakowski. Teraz wynik pozytywny uzyskał Szalpuk.

Reklama

Przyjmujący w ubiegłą sobotę zgłosił, że gorzej się czuje i został odizolowany od drużyny. Przeprowadzony test na obecność koronawirusa dał pozytywny wynik. "Artur Szalpuk nie ma poważnych objawów. Czuje się dobrze i z niecierpliwością czeka na możliwość wznowienia treningów" - czytamy w oficjalnym komunikacie klubu.

Przyjmujący nie zagra w dwóch najbliższych spotkaniach Vervy. W środę z Treflem Gdańsk, a w weekend zagrają z Cerradem Eneą Czarnymi Radom.

Spośród zawodników Vervy tylko jeden nie miał jeszcze koronawirusa. To kapitan zespołu Andrzej Wrona. 27 października wykryto obecność wirusa SARS-CoV-2 u sześciu członków drużyny i sztabu szkoleniowego.

NP

Dowiedz się więcej na temat: Artur Szalpuk | VERVA Warszawa Orlen Paliwa

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje