Reklama

Reklama

PlusLiga. Angel Trinidad de Haro w Vervie Warszawa Orlen Paliwa

Przez kolejne dwa sezony grą zespołu Vervy Warszawa Orlen Paliwa, trenowanej przez Andreę Anastasiego, kierować będzie reprezentant Hiszpanii Ángel Trinidad de Haro. 27 letni zawodnik podpisał właśnie kontrakt z drugim zespołem zakończonego niedawno sezonu w Plus Lidze.

-  Znalezienie zastępstwa za Antoine'a Brizarda nie było łatwe. Na naszej liście pojawiło się kilku kandydatów, zarówno z Polski, jak i z zagranicy. Zdecydowaliśmy się postawić na Ángela Trinidada de Haro. Wraz z trenerem Anastasim jesteśmy przekonani, że to bardzo dobry wybór. Ángela obserwowaliśmy już od jakiegoś czasu. O jego umiejętnościach mogliśmy przekonać się też na własnej skórze w meczu CEV Ligi Mistrzów w Tours. Przypomnę tylko, że Antoine Brizard do PlusLigi przychodził jako mało znany siatkarz, który miał zastąpić legendę - Pawła Zagumnego. Po trzech latach natomiast wyjechał z Polski jako topowy rozgrywający świata. Wierzę, że podobnie będzie z Ángelem - mówił Piotr Gacek, dyrektor sportowy Vervy Warszawa Orlen Paliwa. 

Reklama

Sam siatkarz nie kryje podekscytowania grą w zespole ze stolicy Polski.

- To dla mnie wielka rzecz. Spełnia się moje marzenie. Zawsze chciałem występować w PlusLidze. Moim siatkarskim idolem był Miguel Ángel Falasca, który dziesięć lat temu miał status gwiazdy w Waszych rozgrywek. Śledziłem jego karierę i mówiłem sobie, że kiedyś pójdę podobną drogą. Nie mogę doczekać się spotkania z trenerem i nowymi kolegami. Nie mogę też doczekać się spotkania z fanami. Nie chcę się podlizywać, ale muszę to powiedzieć: polscy kibice są niesamowici! Grałem w Polsce już kilka razy, zarówno w rozgrywkach klubowych, jak i reprezentacyjnych, i atmosfera w halach zawsze była wspaniała - skomentował nowy rozgrywający stołecznego klubu. 

- W Warszawie też miałem okazję zagrać. Kilka miesięcy temu w meczu Ligi Mistrzów jako zawodnik Tours VB przegrałem z Vervą 0:3. Mimo to pobyt tutaj wspominam naprawdę miło - powiedział Ángel Trinidad de Haro. - Wasze (a już niedługo nasze) miasto bardzo mi się spodobało. Żałuję tylko jednego: że nie miałem okazji wystąpić w największej hali, czyli na Torwarze (mecz Verva Warszawa Orlen Paliwa - Tours VB rozegrany został w Arenie Ursynów - przyp. red.). Ale co się odwlecze, to nie uciecze - uśmiechnął się.

Ángel Trinidad de Haro ma dwadzieścia siedem lat i mierzy 195 cm. Przygodę z profesjonalną siatkówką rozpoczął w klubie Unicaja Almería (gdzie wcześniej grał w koszykówkę), z tego klubu w 2013 roku trafił do włoskiej Serii A. Po sezonie spędzonym w Callipo Vibo Valentia przeniósł się do niemieckiego TV Bühl. Jego dobra gra została zauważona przez działaczy Knack Randstad Roeselare. To właśnie w tym belgijskim klubie Hiszpan rozwijał się przez kolejne trzy lata. W 2018 roku przeprowadził się do Francji i wzmocnił Tours VB, teraz zaś ma kierować grą Vervy Warszawa Orlen Paliwa.

- Ángel w swoich poprzednich dwóch klubach często zakładał na szyje złote medale. Dwukrotnie był mistrzem Belgii i raz mistrzem Francji. Trzykrotnie zdobył Puchar Belgii i raz Puchar Francji. Liczymy na to, że w Warszawie będzie kontynuował tę złotą passę - mówił Piotr Gacek.

Ángel Trinidad de Haro

Data urodzenia: 27 marca 1993

Wzrost: 195 cm
Zasięg w ataku: 342 cm
Zasięg w bloku: 325 cm

Kariera klubowa: Unicaja Almería (2008-2013), Callipo Vibo Valentia (2013-2014), TV Bühl (2014-2015), Knack Randstad Roeselare (2015-2018), Tours VB (2018-2020), Verva Warszawa Orlen Paliwa (od 2020)

Sukcesy: wicemistrzostwo świata kadetów (2011 r.), wicemistrzostwo Europy juniorów (2012 r.), mistrzostwo Hiszpanii (2013 r.), mistrzostwo Belgii (2016 i 2017 r.), wicemistrzostwo Belgii (2018 r.), mistrzostwo Francji (2019 r.), Puchar Francji (2019 r.)

vervawarszawa/zcz

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama