Reklama

Reklama

PlusLiga. Aluron Virtu CMC Zawiercie pożegnał 10 zawodników

Ekstraklasowy Aluron Virtu CMC Zawiercie pożegnał dziesięciu siatkarzy grających w tym zespole w minionym sezonie, zakończonym przedwcześnie z powodu pandemii koronawirusa. "Jurajscy Rycerze" zajęli w nim 10. miejsce.

W barwach zawierciańskiego klubu nie zagrają Łukasz Swodczyk, japoński libero Taichiro Koga, Marcin Waliński, Australijczyk Arash Dosanjh, Bartosz Gawryszewski, Portugalczyk Alexandre Ferreira, Belg Pieter Verhees, Bułgar Nikołaj Penczew, Wojciech Ferens i Piotr Lipiński.

Najkrócej, bo od stycznia, grał w Zawierciu rozgrywający Lipiński, który został "wymieniony" z Visłą Bydgoszcz na Michala Masnego na zasadzie wypożyczenia. Środkowy Swodczyk bronił jurajskich barw sześć lat.

W maju działacze Aluronu zatrudnili dwóch zagranicznych rozgrywających Argentyńczyka Maximiliano Cavannę i Macedończyka Gorgi Gorgieva, przyjmującego reprezentacji USA Garretta Muagututię oraz reprezentacyjnego brazylijskiego środkowego Flavio Gualberto.

W lutym doszło do zmiany trenera - Australijczyka Marka Lebedewa zastąpił jego asystent Dominik Kwapisiewicz. Teraz wrócił na poprzednie stanowisko, a pierwszym szkoleniowcem został Igor Kolakovic z Czarnogóry, który przez ostatnie trzy lata pracował z reprezentacją Iranu.

Autor: Piotr Girczys

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy