Reklama

Reklama

PlusLiga. 400 tys. zł od marszałka województwa dla Ślepska Malow Suwałki

Marszałek województwa podlaskiego Artur Kosicki przekazał w poniedziałek czek na kwotę 400 tys. zł prezesowi siatkarskiego klubu Ślepsk Malow Suwałki (Podlaskie).

Siatkarze MKS Ślepska Malow Suwałki od poprzedniego sezonu grają w PlusLidze. W ubiegłym sezonie drużyna zajęła 9. miejsce w tabeli. W tym roku celem jest czołowa ósemka i start w play offach.

Reklama

"Widzimy, jak klub się rozwija. Jesteście wizytówką województwa podlaskiego. Nie wyobrażam sobie, byśmy mogli nie wspierać tak wspaniałego klubu“ - powiedział na konferencji prasowej w Suwałkach Kosicki.

Marszałek Kosicki przekazał klubowi 400 tysięcy zł. To pieniądze przeznaczone do końca tego roku. 400 tysięcy zł otrzymał od województwa także zespół grający w piłkarskiej ekstraklasie Jagielonia Białystok.

Prezes Ślepska Malow Wojciech Winnik podziękował marszałkowi za wsparcie. "Stawiamy sobie wysokie cele sportowe i chcemy je realizować. Razem możemy więcej - to nasze hasło, które towarzyszy nam od wielu lat“ - podkreślił.

Budżet suwalskiej drużyny wynosi ok. 4 mln zł. Jest wspierany przez dwóch sponsorów tytularnych - spółki Ślepsk oraz Malow, a także przez ok. 90 mniejszych firm. Klub jest finansowany także przez miasto Suwałki, które w sierpniu przekazało na jego rzecz 1,6 mln zł.

Autor: Jacek Buraczewski


Dowiedz się więcej na temat: Ślepsk Malow Suwałki | PlusLiga

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje