Reklama

Reklama

PGE Skra Bełchatów zastrzeże numer "10" na cześć Miguela Falaski

Zarząd PGE Skry postanowił zastrzec na przyszły sezon koszulkę z numerem 10 dla uczczenia pamięci Hiszpana Miguela Angela Falaski - poinformował klub z Bełchatowa. Były siatkarz, a później także trener tej drużyny zmarł nagle w sobotę w wieku 46 lat.

"To ukłon w stronę Miguela, który dzięki temu symbolicznie wciąż będzie z nami w hali Energia" - podkreślił cytowany w komunikacie prezes Skry Konrad Piechocki.

Przypomniał, że Hiszpan przez wiele lat był związany z bełchatowskim klubem. W latach 2008-12 był w nim rozgrywającym, a od 2013 do 2016 roku trenerem.

"Najpierw był naszym zawodnikiem, z którym odnosiliśmy wiele sukcesów: trzy mistrzostwa Polski, do tego medale Ligi Mistrzów i klubowych mistrzostw świata. Potem, gdy już kończył karierę zawodniczą, powierzyłem mu funkcję pierwszego trenera i zdobyliśmy kolejne mistrzostwo. To wszystko schodzi jednak na dalszy plan, bo taka ludzka tragedia jest nie do opisania" - zaznaczył.

Reklama

Z Falaską w roli szkoleniowca Skra zdobyła również brązowy medal rozgrywek ekstraklasy oraz Puchar Polski w 2016 roku. Po rozstaniu z tym klubem pracował w kadrze Czech oraz prowadził siatkarzy Vero Volley Monza. Ostatnio pracował z żeńskim zespołem Saugella Monza.

Według informacji mediów Hiszpan zmarł w pokoju hotelowym w nocy z piątku na sobotę we Włoszech, gdzie przebywał w związku ze ślubem członka swojego sztabu szkoleniowego. Przyczyną śmierci był atak serca.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL