Reklama

Reklama

PGE Skra Bełchatów. Trener Roberto Piazza odchodzi

Trener Roberto Piazza w nowym sezonie PlusLigi siatkarzy nie będzie już prowadził PGE Skry Bełchatów. Na razie nie wiadomo, kto zastąpi Włocha, z którym bełchatowianie sięgnęli po tytuł mistrza Polski, a następnie zajęli szóste miejsce.

O rozstaniu z 51-letnim szkoleniowcem, który od niedawna jest opiekunem męskiej kadry Holandii, klub z Bełchatowa poinformował oficjalnie w poniedziałek.

"Sezon, który jest za nami był bardzo trudny i zakończył się dla nas tak, jak się zakończył. Pożegnaliśmy się w zgodzie podając sobie rękę. Życzę Roberto samych sukcesów w pracy z reprezentacją Holandii" - tłumaczył cytowany na internetowej stronie klubu prezes PGE Skry Konrad Piechocki.

Piazza w Bełchatowie pracował przez dwa sezony. W pierwszym roku PGE Skra po czterech latach odzyskała mistrzowski tytuł. Zdobyła też dwa Superpuchary Polski. Gorzej prowadzony przez Włocha zespół radził sobie w minionym sezonie, który zakończył dopiero na szóstym miejscu w tabeli. Ostatni raz PGE Skra tak nisko kończyła rozgrywki w 2003 roku.

Reklama

"To były dwa bardzo intensywne i emocjonujące sezony" - przyznał włoski szkoleniowiec dziękując za czas spędzony w Bełchatowie.

Nie wiadomo jeszcze, kto zajmie miejsce Piazzy. Wśród jego następców najczęściej wymienia się Michała Mieszko Gogola, który ostatnio pracował w Indykpolu AZS Olsztyn. Jest również asystentem Vitala Heynena w reprezentacji Polski.

Bartłomiej Pawlak

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy