Reklama

Reklama

Onico Warszawa. Bartosz Kurek nie zagra do końca sezonu

Bartosz Kurek nie pomoże Onico Warszawa w najważniejszych meczach sezonu PlusLigi. Zawodnik jest kontuzjowany i nie zagra do końca sezonu, poinformował "Przegląd Sportowy".

Sytuacja jest na tyle poważna, że klub poprosił PLS o transfer medyczny.

"Potwierdzam, że w poniedziałek przyszło do nas pismo w tej sprawie z Onico. Specjaliści ocenią, czy kontuzja jest poważna i czy warszawski klub będzie mógł w ramach transferu medycznego ściągnąć nowego atakującego" - powiedział komisarz PLS Cezary Matusiak, cytowany przez "PS".

Co dolega Kurkowi? Ma to być uraz pleców, ale klub próbował utrzymywać tę kontuzję w tajemnicy i na razie nie zdradza szczegółów.

Onico jest rewelacją tego sezonu PlusLigi. W sezonie zasadniczym zespół zajął drugie miejsce w tabeli, dzięki czemu od razu zapewnił sobie grę w półfinale.

Reklama

Ważnym momentem było dołączenie w grudniu do zespołu atakującego reprezentacji Polski - Kurka i Nikołaja Penczewa, byłych zawodników Stoczni Szczecin. Zgodnie z przewidywaniami MVP ubiegłorocznych mistrzostw świata stał się kluczową postacią w ekipie trenera Stephane'a Antigi. Bułgarski przyjmujący również nieraz wspomógł drużynę, choć przeważnie wchodził na boisko jako rezerwowy.

Sam awans do półfinału jest już najlepszym wynikiem w historii drużyny, która do 2017 roku funkcjonowała jako Politechnika Warszawska. W sezonach 2005/06 i 2010/11 uplasowała się na piątej pozycji.

Ostatnio siatkarze z Warszawy zaprezentowali się kibicom 20 marca, a pierwszy pojedynek półfinałowy rozegrają we wtorek.

Dowiedz się więcej na temat: Bartosz Kurek | ONICO Warszawa

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje