Reklama

Reklama

Nawrocki odchodzi ze PGE Skry, Antiga wraca

Jacek Nawrocki nie będzie od przyszłego sezonu trenerem siatkarzy PGE Skry Bełchatów. Klub nie przedłuży z nim wygasającego w tym roku kontraktu. Wraca natomiast przyjmujący Stephane Antiga. Umowa z francuskim zawodnikiem została podpisana na dwa lata.

Jacek Nawrocki nie będzie od przyszłego sezonu trenerem siatkarzy PGE Skry Bełchatów. Klub nie przedłuży z nim wygasającego w tym roku kontraktu. Wraca natomiast przyjmujący Stephane Antiga. Umowa z francuskim zawodnikiem została podpisana na dwa lata.

Nawrocki prowadził bełchatowski zespół przez cztery ostatnie sezony, a wcześniej przez wiele lat pełnił funkcję drugiego szkoleniowca. Z jego osobą łączą się wszystkie sukcesy klubu - siedem tytułów mistrza kraju, sześć Pucharów Polski, Superpuchar Polski oraz medale Ligi Mistrzów i Klubowych Mistrzostw Świata.

W ostatnim sezonie Skra zajęła jednak odległe, piąte miejsce w lidze. Prezes klubu Konrad Piechocki podkreślił, że nie miało to wpływu na decyzję o tym, że umowa z Nawrockim, która wygasała w tym sezonie, nie została przedłużona.

Reklama

- Jacek przez wiele lat pracował w naszym klubie i miał bardzo znaczący wpływ na jego sukcesy. Dzisiejszej decyzji w żaden sposób nie należy więc tłumaczyć brakiem medalu w minionych rozgrywkach PlusLigi. Po prostu uznaliśmy, że przyszedł czas, w którym zespół musi dostać nowego dowódcę. Przypomnę, że kiedyś zrobiliśmy to nawet po zdobyciu mistrzostwa Polski, gdy ze Skrą pożegnał się Ireneusz Mazur, którego zastąpił Daniel Castellani - wyjaśnił Piechocki.

Razem Nawrockim z klubem pożegna się również drugi trener Maciej Bartodziejski.

Zmiany w sztabie szkoleniowym nie będą jedynymi w bełchatowskiej ekipie. Wiadomo już, że nie będą już w niej grali środkowy Wytze Kooistra i rozgrywający Dante Bonifante, z którymi klub nie przedłużył umów. Pierwszym nowym zawodnikiem w kadrze będzie natomiast Antiga, który wraca do Bełchatowa po dwuletniej przerwie.

37-letni Francuz spędził w Skrze cztery sezony w latach 2007-2011. W tym czasie sięgnął z bełchatowskim zespołem po cztery tytuły mistrzowskie, dwa Puchary Polski, dwa brązowe medale Ligi Mistrzów oraz dwa srebrne medale Klubowych Mistrzostw Świata. Później przez dwa lata grał w Delekcie Bydgoszcz.

Antiga spędził w PGE Skrze cztery sezony w latach 2007-2011. Ostatnie dwa lata grał w Delekcie Bydgoszcz.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy