Reklama

Reklama

Miroslav Palgut rozstaje się z BBTS-em Bielsko-Biała

​Miroslav Palgut nie jest już trenerem siatkarzy BBTS Bielsko-Biała. We wtorek, podczas spotkania z zarządem, szkoleniowiec złożył dymisję, która została przyjęta - podał klub. Bielszczanie pod jego okiem wygrali tylko raz i zajmują ostatnie miejsce w tabeli.

Prezes klubu Piotr Pluszyński powiedział, że nazwisko nowego trenera będzie znane w najbliższym czasie. Jak dodał, w środowym meczu z mistrzem Polski ZAKSĄ Kędzierzyn Koźle zespół poprowadzi dotychczasowy drugi szkoleniowiec Paweł Wrzeszcz.

Zarząd BBTS poinformował w komunikacie, że "perspektywa rozmowy z trenerem Palgutem była planowana od ponad tygodnia". Przyspieszyła ją ostatnia porażka zespołu, który w fatalnym stylu przegrał w sobotę 0:3 z MKS Będzin.

Bielszczanie spisują się w obecnym sezonie fatalnie. Wygrali tylko raz - 3:1 na inaugurację z Cerradem Czarnymi w Radomiu. W dorobku mają jeszcze dwa punkty uzbierane w meczach przegranych po tie-beaku. Najczęściej byli jednak dostarczycielami kompletu punktów. 0:3 przegrali sześciokrotnie.

Reklama

Postawa siatkarzy mocno irytowała kibiców. W liście otwartym, który w poniedziałek skierowali do zarządu BBTS, podkreślili, że zespół nie tylko przegrywa mecze, ale, co gorsza, czyni to w fatalnym stylu. "Panie prezesie, oczekujemy działań! Decyzji, oraz wyrazistych planów ukazujących kierunek, w którym ma zmierzać BBTS w przyszłości. Tak dalej być nie może!" - napisali.

Słowak Miroslav Palgut przyszedł do BBTS na początku lipca br. Zastąpił Krzysztofa Stelmacha, który odszedł z klubu na własną prośbę.

BBTS Bielsko-Biała miniony sezon zakończył na 12. miejscu. W obecnych rozgrywkach zespół miał się zmieścić w "dziesiątce".

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne