Reklama

Reklama

Michał Ruciak i Paweł Zagumny zostają w ZAKS-ie Kędzierzyn-Koźle

Michał Ruciak i Paweł Zagumny w przyszłym sezonie będą występować w ZAKS-ie Kędzierzyn-Koźle.

Przyjmujący Ruciak przedłużył już kontrakt - poinformował klub na swojej stronie internetowej. Pozostanie w drużynie zadeklarował również rozgrywający Zagumny.

Reklama

Prezes klubu Sabina Nowosielska zastrzegła, że Zagumny kontraktu jeszcze nie podpisał, ale wszystko wskazuje, że także przedłuży umowę. "Czekamy na jego podpis" - zaznaczyła.

Rozgrywający potwierdził, że podpisze umowę z ZAKS-ą na kolejny rok z możliwością przedłużenia o rok następny.

- Trzon drużyny zostaje, a poza tym zespół został już wzmocniony o Pawła Zatorskiego. Jeśli dojdzie jeszcze jeden mocny zawodnik, pozwoli to nam to walczyć w kolejnym sezonie o medale i mistrzostwo Polski - powiedział Zagumny.

Ruciak, który w ZAKS-ie gra od 2008 roku, stwierdził, że na przedłużenie umowy zgodził się "przez zasiedzenie" i dlatego, że Kędzierzyn-Koźle to "ładne miasto". Podkreślił, że jest optymistą co do przyszłości klubu i wierzy, że w kolejnym sezonie uda się mu osiągnąć wyższą pozycję w lidze niż czwarte miejsce, które ZAKS-a zajęła w ostatnich rozgrywkach.

Kędzierzyński klub w ostatnich dniach stopniowo buduje zespół. Zatorski - w ostatnim sezonie libero mistrza Polski Skry Bełchatów - związał się z ekipą z Opolszczyzny w ubiegłym tygodniu. Do drużyny dołączył także rozgrywający reprezentacji Holandii Nimir Abdel-Aziz. Wcześniej kontrakt z ZAKS-ą przedłużył atakujący Dominik Witczak.

Z klubem pożegnali się natomiast Grzegorz Pilarz i Piotr Gacek oraz Kanadyjczycy Dan Lewis i Dustin Schneider.

W zakończonym sezonie ZAKSA Kędzierzyn-Koźle zajęła czwarte miejsce w PlusLidze, ulegając w walce o brąz Jastrzębskiemu Węglowi i przegrywając mecze półfinałowe z Asseco Resovią.

Dowiedz się więcej na temat: Michał Ruciak | Paweł Zagumny | ZAKSA Kędzierzyn Koźle | PlusLiga

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje