Reklama

Reklama

Michał Łasko: Zaczynamy nowy rozdział

Siatkarzom Jastrzębskiego Węgla po przegranym półfinale z Zaksą Kędzierzyn-Koźle pozostała walka o brązowy medal z Delectą Bydgoszcz. - Przewracamy kartkę w książce, zaczynamy nowy rozdział, walczymy o medal - powiedział kapitan jastrzębian Michał Łasko.

Pierwsze dwa spotkania zostaną rozegrane w poniedziałek i wtorek w Bydgoszczy. Rywalizacja toczy się do trzech zwycięstw.

- Na pewno na wyjeździe będzie nam nieco trudniej, ale nie ma co o tym myśleć. Rywale zasłużyli na to, by zaczynać tę batalię u siebie i tyle - dodał atakujący Jastrzębskiego Węgla i reprezentacji Włoch. Bydgoszczanie zakończyli pierwszą fazę sezonu na pozycji lidera.

W sezonie zasadniczym jastrzębianie u siebie pokonali Delectę 3:2, na wyjeździe przegrali w tym samym stosunku.

- Te wyniki potwierdzają, że łatwo i szybko może nie być. My podchodzimy do walki o brąz z determinacją i pełnym zaangażowaniem. Rywale pewnie też - podkreślił Łasko.

Jastrzębianie półfinałowe starcie z Zaksą zaczęli od "gładkiej" wygranej 3:0 u siebie, potem jednak przegrali trzy spotkania.

- Podaliśmy przeciwnikom rękę w tych przegranych pojedynkach. Analizowaliśmy oczywiście popełnione błędy. One zawsze się zdarzą, po obu stronach siatki. Chodzi o to, było ich jak najmniej. Chcemy wygraną zakończyć sezon i zdobyć brązowy medal. To oczywiste. Z mobilizacją problemu na pewno nie będzie - zakończył siatkarz.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama