Reklama

Reklama

Mecz Asseco Resovii z Lotosem Treflem Gdańsk hitem 12. kolejki

W sobotę w rzeszowskiej hali Podpromie mistrz Polski Asseco Resovia spotka się z zajmującym trzecie miejsce w PlusLidze siatkarzy Lotosem Treflem Gdańsk. - Gdańszczanie to na pewno bardzo dobry przeciwnik - powiedział zawodnik Resovii Krzysztof Ignaczak. Początek meczu o 14.45. Transmisja w Polsacie Sport.

- Jest to zespół, który w zeszłym roku wbił się przebojem do czołówki ekstraklasy. Skład personalny, który mają, świadczy o tym, że na pewno będą się liczyć w walce o medale - zauważył rzeszowski siatkarz.

Reklama

Ignaczak zapewnił, że "samopoczucie i nastroje w zespole są bardzo dobre". - Przed nami kluczowe mecze, ważne dla układu sił w ostatecznym kształcie tabeli - dodał.

Również w ocenie innego zawodnika Resovii Damiana Wojtaszka po świątecznej przerwie "trzeba wrócić do grania optymalnego". - W ekstraklasie wszystko jest możliwe. Dowodem na to są niektóre wyniki spotkań ostatniej kolejki - podkreślił.

- W sobotę postaramy się zagrać jak najlepiej. Będzie wysoki poziom spotkania - zapewnił libero Resovii.

Kilku zawodników zespołu mistrza Polski grało w ostatnich tygodniach w reprezentacjach narodowych swoich krajów w turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk. Bartosz Kurek, Fabian Drzyzga i Damian Wojtaszek reprezentowali Polskę, Nikołaj Penczew Bułgarię, a Julien Lyneel Francję.

Zdaniem Drzyzgi, zawodnicy rzeszowskiego klubu rozgrywają dużo spotkań, "ale takie są zasady" i nie powinny mieć one wpływu na poziom rozgrywanych meczy. - Trzeba to zaakceptować, nie ma co narzekać - podkreślił rozgrywający.

Po 12. kolejce PlusLigi Resovia w tabeli zajmuje czwarte miejsce. O jedną pozycje wyżej jest zespół Lotosu Trefl Gdańsk. Dzieli je dwa punkty.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje