Reklama

Reklama

Marcin Możdżonek rozstaje się z Cuprum Lubin

Marcin Możdżonek odchodzi z Cuprum Lubin. - Obie strony chciały dojść do porozumienia, ale Marcin jest jednak zawodnikiem za drogim dla nas - powiedział prezes klubu Dariusz Biernat.

Co? Gdzie? Kiedy? Bądź na bieżąco i sprawdź Sportowy Kalendarz!

Siatkarski mistrz świata Marcin Możdżonek nie przedłuży kontraktu z Cuprum Lubin.

Możdżonek trafił do Cuprum z tureckiego Halkbank Ankara i z marszu stał się wiodącą postacią zespołu z Lubina. W trakcie sezonu w 111 rozegranych setach zdobył 228 punktów i był jednym z najskuteczniejszych środkowych w PlusLidze.

Reklama

Nie mogło więc dziwić, że włodarze klubu zaraz po zakończonych rozgrywkach rozpoczęli negocjacje w sprawie nowej umowy. Do porozumienia jednak nie udało się dojść i mistrz świata z 2014 roku nie będzie w nadchodzącym sezonie bronił barw Cuprum.

- Obie strony chciały, ale nie udało się dojść do porozumienia. Marcin jest jednak zawodnikiem za drogim dla nas. Zdajemy sobie sprawę, że i tak grał u nas za mniej niż we wcześniejszych klubach, ale nie możemy sobie pozwolić dalej na taki wydatek. Mamy budżet na cały klub, a nie na konkretnych zawodników. Marcinowi na pewno nie stanie się krzywda. A dla nas to był zaszczyt, że tej klasy zawodnik reprezentował Cuprum - powiedział Biernat.

Poważnie zainteresowana sprowadzeniem Możdżonka jest Asseco Resovia.

Z zawodników, którym kończyły się umowy, nowe kontrakty z Cuprum podpisali estoński przyjmujący Keith Pupart oraz środkowy Dawid Gunia.

Na dłużej z zespołem z Lubina związał się również Łukasz Kaczmarek, który miał jeszcze ważną umowę przez rok, ale podpisał nowy kontrakt na kolejne dwa sezony.

Dowiedz się więcej na temat: Marcin Możdżonek | Cuprum Lubin | PlusLiga

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje