Reklama

Reklama

Łukasz Kaczmarek zawodnikiem Zaksy Kędzierzyn-Koźle

Atakujący Łukasz Kaczmarek został siatkarzem Zaksy Kędzierzyn-Koźle - poinformował klub będący wicemistrzem kraju. Ostatnie trzy lata reprezentant Polski bronił barw Cuprum Lubin.

Łukasz Kaczmarek jest pierwszym pozyskanym po minionym sezonie przez Zaksę zawodnikiem. Nie podano, ile lat obowiązywać będzie jego umowa. Prawie 24-letni siatkarz był wyróżniającą się postacią lubińskiego zespołu, który zajął w zakończonych kilka tygodni temu zmaganiach ekstraklasy siódme miejsce.  "Dla mnie możliwość reprezentowania barw tak mocnego klubu, jak ZAKSA, jest ogromnym wyróżnieniem. Miałem inne oferty, zarówno z Polski, jak i zagranicy, jednak uznałem, że gra w Kędzierzynie-Koźlu będzie najlepszym wyborem dla mnie. Na pewno będzie to wyzwanie i coś nowego, ponieważ w Cuprum Lubin była walka gdzieś w środku stawki. Tutaj będziemy walczyć o mistrzostwo Polski i inne trofea na arenie międzynarodowej. Możliwość gry z takim rozgrywającym jak Benjamin Toniutti była jednym z argumentów, dlaczego podjąłem taką decyzję" - przyznał cytowany na stronie Zaksy Kaczmarek, który w ubiegłym roku zadebiutował w reprezentacji.

Reklama

W zakończonym niedawno sezonie ZAKSA dotarła też do Final Four Ligi Mistrzów, w którym uplasowała się na czwartej pozycji.

W Kędzierzynie-Koźlu Kaczmarek zastąpi Portorykańczyka Maurice Torresa, który odszedł po roku spędzonym w tej drużynie. Ponadto z zespołem pożegnali się także Rafał Buszek i Włoch Marco Falaschi, Aleksander Maziarz, Korneliusz Banach i Krzysztof Zapłacki. Wypożyczeni zostaną zaś Kamil Semeniuk i Krzysztof Rejno.

Dowiedz się więcej na temat: Zaksa Kędzierzyn - Koźle | Łukasz Kaczmarek

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama