Reklama

Reklama

LM siatkarzy: Szczęśliwe losowanie polskich zespołów

O sporym szczęściu mogą mówić trzy polskie zespoły siatkarzy, które wystąpią w Lidze Mistrzów. Losowanie, które odbyło się w piątek w Wiedniu, sprawiło, że żaden z nich w fazie grupowej nie trafił na drużynę z Rosji czy Włoch.

Do najbardziej wyrównanej grupy (G) trafiła ZAKSA Kędzierzyn Koźle, która zmierzy się z wicemistrzem Niemiec VfB Friedrichshafen, najlepszą drużyną ostatniego sezonu w Belgii Knack Roeselare oraz Galatasaray Stambuł, który w Turcji był trzeci, ale otrzymał "dziką kartę".

Inny zespół znad Bosforu - Halkbank Ankara - będzie w grupie F przeciwnikiem Jastrzębskiego Węgla. Podopieczni włoskiego trenera Lorenzo Bernardiego zagrają ponadto z mistrzem Rumunii Tomisem Konstanca oraz występującym w LM dzięki "dzikiej karcie" wicemistrzem Austrii Hypo Tyrol Innsbruck.

Reklama

Natomiast mistrz Polski - Asseco Resovia Rzeszów - w grupie C spotka się z Paris Volley, eksportowym zespołem Czarnogóry Budvanską Rivierą Budva oraz Jihostrojem Czeskie Budziejowice.

W fazie grupowej (22 października - 18 grudnia) weźmie udział 28 drużyn, które zostały podzielone na siedem grup, w każdej po cztery.

Do play off (między 14 stycznia a 13 lutego 2014) awansują zwycięzcy oraz pięć najlepszych zespołów z drugich miejsc; decydować będzie kolejno: liczba punktów, a później liczba wygranych meczów, bilans setów, a następnie małych punktów.

Jeden z nich zostanie wybrany gospodarzem turnieju finałowego Final Four (22-23 marca) i udział w nim będzie miał zagwarantowany, a w drugim etapie LM zastąpi go szósta drużyna z drugiej pozycji.

Grupy LM siatkarzy z udziałem polskich drużyn:

grupa C

Asseco Resovia Rzeszów

Paris Volley

Budvanska Riviera Budva

Jihostroj Czeskie Budziejowice

grupa F

Jastrzębski Węgiel

Halkbank Ankara

Tomis Konstanca

Hypo Tyrol Innsbruck

grupa G

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle

Knack Roeselare

VfB Friedrichshafen

Galatasaray Stambuł

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy