Reklama

Reklama

Jastrzębski Węgiel przed sezonem: "Wygrywać na każdym froncie"

- Cele są takie, aby wygrywać na każdym froncie, co się tylko da - powiedział zawodnik Jastrzębskiego Węgla Grzegorz Kosok tuż przed startem rozgrywek ligi siatkarzy.

Z nowym trenerem Roberto Piazzą przygotowywali się siatkarze Jastrzębskiego Węgla do nowego sezonu. Kapitanem pozostał Michał Łasko, deklarujący walkę o wygranie ekstraklasy.

Latem po 3,5 roku pracy do tureckiego Halkbanku Ankara przeniósł się włoski szkoleniowiec Lorenzo Bernardi. Wcześniej do tego klubu sprzedany został reprezentacyjny przyjmujący Michał Kubiak. Choć działacze z Jastrzębia nie ujawnili kwoty odstępnego, to ich zdaniem był to najwyższy transferu w historii polskiej siatkówki.

Kubiaka zastąpił Zbigniew Bartman, który wrócił do zespołu po dwuletniej przerwie. W ostatnim sezonie grał we Włoszech w klubie Casa Modena.

Reklama

- Atmosfera w Jastrzębskim Węglu i drużynie jest naprawdę niesamowita, niespotykana na arenie międzynarodowej. Jest stabilny finansowo, bije się o najwyższe cele w Europie. Cele trzeba sobie przy takim składzie stawiać wysokie, a marzenia - gonić - powiedział Bartman.

Klub rozstał się z Holendrem Robem Bontje, Francuzem Nicolasem Marechalem, Belgiem Simonem van de Voorde i Kanadyjczykiem Thomasem Jarmocem.

Oprócz Bartmana nowymi graczami zostali reprezentacyjny niemiecki przyjmujący Denis Kaliberda i urodzony w Katowicach środkowy Grzegorz Kosok (ostatnio Asseco Resovia Rzeszów).

- Cele są takie, aby wygrywać na każdym froncie, co się tylko da - zadeklarował krótko Kosok.

Niemiec był jedynym zawodnikiem klubu, który z racji gry w mistrzostwach świata nie uczestniczył w przygotowaniach. W katowickim Spodku wraz ze swoją reprezentacją wywalczył brąz.

- Denis to młody gracz i nie wymaga jakiegoś specjalnego traktowania po mistrzostwach. Za dwa-trzy tygodnie będzie gotowy do gry. Pomoże nam w przyjęciu, bloku i obronie - komplementował Niemca trener Piazza.

Do nowego sezonu klub przystąpi pod hasłem "Project Just Win 2015".

- To hasło współgra ze skrótem naszej nazwy (JW). Chcemy wygrywać pierwszym zespołem, drużyną Akademii Talentów. Mamy też trzy zespoły juniorskie, po dwie kadetów i młodzików - wyliczał prezes Zdzisław Grodecki.

"Akademicy" występujący w drugiej lidze będą swoje mecze rozgrywać w Cieszynie, by promować siatkówkę w tym mieście. W poprzednim sezonie jastrzębianie zdobyli trzecie miejsca w ekstraklasie i Lidze Mistrzów.

- Celem jest awans do Final Four Ligi Mistrzów i minimum półfinał PlusLigi - powiedział Piazza, który jest czwartym z kolei Włochem  kraju pracującym w Jastrzębiu.

Włoch chwalił warunki przygotowań, porównując je z tymi, jakie widział w klubach włoskich i rosyjskich.

Jego zdaniem oczywistym faworytem ligi będzie Skra Bełchatów, ale niespodziankę może sprawić Lotos Trefl Gdańsk, który zagra bez presji.

Skład Jastrzębskiego Węgla na sezon 2014/15:

rozgrywający: Michal Masny (Słowacja), Dmytro Filippow (Grecja);

atakujący: Michał Łasko, Mateusz Malinowski,

przyjmujący: Krzysztof Gierczyński, Denis Kaliberda (Niemcy), Zbigniew Bartman, Konrad Formela;

środkowi: Alen Pajenk (Słowenia), Patryk Czarnowski, Grzegorz Kosok, Mateusz Kańczok;

libero: Damian Wojtaszek, Jakub Popiwczak.

Trener: Roberto Piazza.

Dowiedz się więcej na temat: jastrzębski węgiel | Michał Łasko | siatkówka | PlusLiga

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje