Reklama

Reklama

Gruszka: Nie zlekceważyliśmy rywala

Piotr Gruszka poprowadził zespół Skry Bełchatów do zwycięstwa nad Delectą Bydgoszcz 3:1. Po zakończonym spotkaniu poprosiliśmy reprezentanta Polski o kilka zdań komentarza.

Początek spotkania chyba nie ułożył się po waszej myśli?

Reklama

- W pierwszych setach gospodarze rzeczywiście postawili nam dość trudne wymagania, a gra nie układała się po myśli naszego szkoleniowca. Cieszy na pewno zwycięstwo, ale nasza postawa pozostawia sporo do życzenia.

Czy obawialiście się tego spotkania?

- Może niezbyt obawialiśmy się tego rywala, ale na pewno ostatnia przerwa niezbyt pozytywnie wpłynęła na zespół. Nie dość, że wypada się z rytmu meczowego, to wkrótce czeka nas kolejna dłuższa pauza i znów od nowa trzeba będzie układać plan treningowy. Dzisiaj na początku było trochę problemów z komunikacją, ale później na szczęście udało nam się tą sprawę pomyślnie rozwiązać .

A czy dzisiaj nie potraktowaliście tego spotkania zbyt ulgowo?

- Nie, po prostu było tak jak wspominałem wcześniej. Na początku gra nam się nie kleiła, a gospodarzom praktycznie wszystko wychodziło. Najważniejsza jest jednak wygrana za dwa punkty, a zwycięzców nie powinno się oceniać.

Czego najbardziej obawialiście się ze strony Delecty?

- Ja myślę, że kluczową rolę w ich zespole odgrywa zagrywka. Jeśli jest skuteczna, przyjezdny zespół ma dość sporo kłopotów z wyprowadzeniem ataku. Ważnym elementem w naszej grze było też zatrzymanie Krzysztofa Janczaka, który nie rozegrał dzisiaj dobrego spotkania.

Czy Wasz trener przestrzegał Was przed jakimś zawodnikiem gospodarzy?

- My nie zwracaliśmy uwagi tylko na Krzyśka Janczaka, ale także na pozostałych zawodników, gdyż każdy z nich dysponuje dość mocnym uderzeniem. Dziś problemem gospodarzy było to, że w niektórych momentach spotkania musieli ryzykować i ich zagrywka była szybująca, z czym dość łatwo sobie radziliśmy.

Czy Pana zdaniem Delecta ma szansę utrzymać się w PLS?

- Ja głównie zwracam uwagę na grę swojej drużyny, a wyniki rywali niezbyt mnie interesują.

Rozmawiał: Adrian Dudkiewicz

Dowiedz się więcej na temat: myśli | gruszka

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje