Reklama

Reklama

Dawid Konarski odchodzi z ZAKS-y Kędzierzyn-Koźle

Atakujący reprezentacji Polski Dawid Konarski odchodzi z ZAKS-y Kędzierzyn-Koźle - poinformował klub na oficjalnej stronie internetowej.

Konarski bronił barw ZAKS-y przez ostatnie dwa sezony. Z tym klubem zdobył dwa złote medale mistrzostw Polski, a także triumfował w Pucharze Polski. W tym sezonie 27-letni atakujący był wyróżniający się zawodnikiem ZAKS-y i w dużym stopniu przyczynił się do obrony mistrzowskiego tytułu.

Reprezentant Polski chce spróbować sił za granicą. Nie wiadomo, w jakim klubie będzie występował. Agent zawodnika zdradził jedynie, że będzie to europejska drużyna.

Dawid Konarski zadebiutował w kadrze w 2012 roku, kiedy selekcjonerem był Andrea Anastasi. Od tego czasu jest regularnie powoływany do reprezentacji, z którą w 2014 roku zdobył złoty medal mistrzostw świata. Znalazł się wśród wybrańców nowego szkoleniowca "Biało-czerwonych" Ferdinando De Giorgiego na Ligę Światową. Wszystko wskazuje na to, że będzie podstawowym atakującym kadry ponieważ na przyjęcie zostanie przesunięty Bartosz Kurek.

Reklama

RK


Dowiedz się więcej na temat: Dawid Konarski | Zaksa Kędzierzyn - Koźle

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje