Benjamin Toniutti przedłużył kontrakt z ZAKS-ą Kędzierzyn-Koźle

Kapitan ZAKS-y Kędzierzyn-Koźle - Benjamin Toniutti przedłużył kontrakt z klubem na kolejny sezon.

- Podpisaliśmy przedłużenie kontraktu z Benjaminem Toniuttim na kolejny rok, chęć kontynuacji współpracy była obustronna. Powoli zaczynamy rozmawiać o przyszłości, budować nowy skład, wielu zawodnikom w tym sezonie kończą się kontrakty. Przedłużenie kontraktu z Benjaminem Toniuttim było priorytetowe, Ben jest mózgiem tej drużyny i dlatego też zaczynamy od rozgrywającego. Nie negocjowaliśmy szczególnie długo, ale zatrzymanie Bena było bardzo trudne - tak o finalizacji rozmów z siatkarzem powiedział prezes klubu Sebastian Świderski, którego cytuje serwis internetowy ZAKS-y.

Reklama

- Takich zawodników jak Ben ciężko jest znaleźć, a jeszcze trudniej zatrzymać. Nam wspólnymi siłami się to udało i cieszę się, że Ben zostanie z nami - dodał prezes ZAKS-y Kędzierzyn-Koźle.

- Jestem profesjonalistą i chciałbym sięgać po każde trofeum po które mogę. To również wpłynęło na moją decyzję, wiem że mogę i chcę z ZAKS-ą sięgać po kolejne trofea. Dla mnie ważna jest możliwość wspólnego pisania historii tego klubu. Dwukrotnie wygraliśmy razem mistrzostwo Polski, teraz kontynuujemy tę wspólną pracę, celem jest obrona tytułu, ale na tym nie poprzestaniemy - powiedział Toniutti.

Dowiedz się więcej na temat: Benjamin Toniutti | ZAKSA Kędzierzyn Koźle

Reklama

Reklama

Reklama