Reklama

Reklama

Andrea Gardini trenerem Indykpolu AZS Olsztyn

Andrea Gardini został trenerem Indykpolu AZS Olsztyn. Były asystent Andrei Anastasiego w reprezentacji Polski zastąpił Krzysztofa Stelmacha.

Gardini to niezwykle utytułowany siatkarz. Siedem razy zdobywał mistrzostwo Włoch w czterech różnych klubach. Z Italią trzy razy wygrywał mistrzostwa świata i cztery razy mistrzostwa Europy. Jest też srebrnym i brązowym medalistą olimpijskim.

Reklama

W Polsce znany jest jednak przede wszystkim z tego, że był asystentem Andrei Anastasiego, kiedy ten prowadził reprezentację Polski.

- Jego zadaniem jest wyciągnąć zespół z dołka, żeby zdobywał punkty i przyciągnąć kibiców na trybuny - powiedział prezes AZS-u Tomasz Jankowski.

Gardini zastąpi Krzysztofa Stelmacha. Po jego wodzą olsztynianie, mający spore ambicje, bardzo słabo prezentują się w PlusLidze. Wygrali zaledwie cztery z szesnastu spotkań i zajmują 10. miejsce w tabeli PlusLigi w stawce 14 drużyn.

- Na pewno jest to dla mnie przykra wiadomość, ale to ryzyko wpisane w mój zawód. Trener odpowiada za wyniki i władze klubu miały pełne prawo do takiej decyzji. Trzeba się z tym pogodzić - stwierdził po zwolnieniu Stelmach.

- Jestem zadowolony z tego, co udało się nam osiągnąć w tamtym sezonie. Teraz nie wyszło. Jako trener dawałem z siebie wszystko, ale nie potrafiłem wyciągnąć możliwości siatkarskich z tej grupy zawodników - dodał Stelmach.

Gardini zadebiutuje w roli nowego trenera Indykpolu AZS w poniedziałek, 29 grudnia, w Olsztynie w meczu z Cuprum Lubin. Być może Gardini będzie miał okazję zmierzyć się z Anastasim, który obecnie jest trenerem Lotosu Trefla Gdańsk.

Dowiedz się więcej na temat: Krzysztof Stelmach | Indykpol AZS Olsztyn | PlusLiga

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje