Reklama

Reklama

Andrea Anastasi przedłużył kontrakt z Lotosem Trefl Gdańsk

Andrea Anastasi przedłużył kontrakt z Lotosem Trefl. Były trener reprezentacji Polski będzie szkolił siatkarzy z Gdańska do końca sezonu 2016/2017.

Anastasi trenował reprezentacje Polski, Włoch i Hiszpanii. Ma na swoim koncie dwa złote medale mistrzostw Europy i trzy zwycięstwa w Lidze Światowej.

Przed karierą trenerską był świetnym zawodnikiem - złotym medalistą mistrzostw świata i mistrzostw Europy.

Anastasi objął ekipę Lotosu przed startem obecnego sezonu. Gdańszczanie byli jedną z rewelacji rozgrywek i fazę zasadniczą PlusLigi zakończyli na trzecim miejscu. Zanotowali 19 zwycięstw i 7 porażek, pokonując między innymi Asseco Resovię, czy Jastrzębski Węgiel.

- Ten sezon z pewnością jest dla nas bardzo udany, ale wciąż patrzymy w przyszłość i skupiamy się na interesującym projekcie, który tworzymy w Gdańsku i w który wszyscy - zawodnicy, członkowie sztabu szkoleniowego i pracownicy klubu - głęboko wierzymy. LOTOS Trefl ma jasną wizję rozwoju i zrobię wszystko, byśmy wspólnie zmierzali we właściwym kierunku. Wiem, że nie będzie łatwo utrzymać się w czołówce, ale zamierzam w całości poświęcić się tej misji. Mamy przed sobą wiele celów do zrealizowania, dotyczących nie tylko poziomu sportowego drużyny, ale też rozwoju klubu czy stałego podnoszenia liczby widzów na naszych meczach. Wierzę, że razem możemy osiągnąć je wszystkie - powiedział trener Anastasi, cytowany przez stronę klubu.

Lotos obecnie przygotuje się do meczów fazy play-off. 28 marca rozpocznie rywalizację z Transferem Bydgoszcz.

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama