Reklama

Reklama

10. Memoriał Arkadiusza Gołosia - triumf Lotosu Trefl

Siatkarze Lotosu Trefl Gdańsk wygrali w Murowanej Goślinie 10. Memoriał Arkadiusza Gołasia. W finale pokonali beniaminka PlusLigi Cuprum Lubin 3:1 (25:22, 25:18, 22:25, 26:24). MVP turnieju został Mateusz Mika.

Kameralna hala w Murowanej Goślinie wypełniła się do ostatniego miejsca, ale nic dziwnego, bo do Wielkopolski zawitał mistrz świata Mika ze swoim nowym klubem Lotosem Trefl Gdańsk, ale także wielu byłych reprezentantów Polski, m.in. Piotr Gacek, Michał Bąkiewicz, Wojciech Grzyb czy Łukasz Kadziewicz.

Siatkarze z Wybrzeża okazali się najlepszym zespołem, a Mika otrzymał nagrodę MVP. Kilka innych wyróżnień trafiło do zawodników Lotosu Trefla - Marco Falaschi został najlepszym rozgrywającym, Grzyb - zagrywającym, a Bartosz Gawryszewski - środkowym. Pozostałe nagrody trafiły do zawodników Cuprum Lubin - Marcela Gromadowskiego (atakujący), Ivana Borovnjaka (przyjmujący) i Pawła Ruska (libero).

Reklama

Trzecią lokatę w turnieju zajął Transfer Bydgoszcz, a czwartą - AZS Częstochowa.

Gościem specjalnym memoriału był mistrz olimpijski z Aten Brazylijczyk Giba, który wraz z były selekcjonerem reprezentacji Polski, a obecnie szkoleniowcem Lotosu Trefla Andreą Anastasim przeprowadził w piątek warsztaty siatkarskie dla dzieci ze szkół z Murowanej Gośliny.

Gołaś był jednym z najbardziej utalentowanych polskich zawodników. Reprezentował Polskę w igrzyskach olimpijskich w Atenach. Grał w latach 2001-2004 w AZS Częstochowa, a później także we włoskim klubie Sempre Volley Padwa. Zginął tragicznie w wieku 24 lat w wypadku samochodowym w 2005 roku na autostradzie w Austrii. Jechał wówczas do Włoch, gdzie miał kontynuować karierę w słynnym Lube Banca Macerata.

Wyniki:

finał

Lotos Trefl Gdańsk - Cuprum Lubin 3:1 (25:22, 25:18, 22:25, 26:24)

mecz o 3. miejsce

Transfer Bydgoszcz - AZS Częstochowa 3:1 (25:14, 19:25, 26:24, 25:22)


Dowiedz się więcej na temat: Mateusz Mika | Lotos Trefl Gdańsk

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama