Reklama

Reklama

Zawieracz trenerem siatkarek ENEA PTPS Piła

Mirosław Zawieracz został nowym trenerem siatkarek ENEA PTPS Piła - poinformował w piątek klub. 54-letni szkoleniowiec wraca do zespołu z Wielkopolski po sześciu latach przerwy. Zastąpi on Włocha Alessandro Chiappiniego, który przeniósł się do Legionovii.

Chiappini tuż po zakończeniu sezonu, który pilanki ukończyły na dziewiątym miejscu, wybrał ofertę z DPD Legionovii. Jego następcą został Zawieracz, który przez cztery lata był związany z pilskim klubem, najpierw jako asystent Wojciecha Lalka, a potem przez trzy sezony samodzielnie prowadził zespół.

Reklama

- Trener Zawieracz jest z Piły, ma tu mieszkanie i cały czas byliśmy w kontakcie. W ubiegłym roku byliśmy blisko podpisania kontraktu, ale z różnych przyczyn się nie udało. Teraz szybko doszliśmy do porozumienia. Nie bez znaczenia jest fakt, że zna on bardzo dobrze pilskie środowisko - powiedział prezes ENEA PTPS Radosław Ciemięga.

Zawieracz w przeszłości był zawodnikiem m.in. AZS Olsztyn, Delecty Bydgoszcz, a karierę zakończył w Jokerze Piła. Pracę trenerską zaczynał od męskich drużyn - Płomienia Sosnowiec i Jadaru Radom. Po zakończeniu pracy z pilskimi siatkarkami, pracował w BKS Bielsko-Biała, Wiśle Warszawa i Budowlanych Toruń.

Szkoleniowiec podpisał z PTPS-em dwuletni kontrakt. Ciemięga nie ukrywa, że liczy na lepszy wynik niż w poprzednim sezonie.

- Nie będzie o to łatwo, bo widzimy jak się inne kluby zbroją. Tym bardziej, że od nowego sezonu ostatni zespół automatycznie spada do pierwszej ligi - podkreślił.

Ciemięga poinformował, że obecnie trwa kompletowanie składu na kolejny sezon. Nie chciał zdradzić szczegółów, ale przyznał, że "drużyna będzie oparta wyłącznie na polskich zawodniczkach".

- Do końca maja powinniśmy mieć pełną kadrę - wyjaśnił.

Marcin Pawlicki

Dowiedz się więcej na temat: Mirosław Zawieracz | Enea PTPS Piła

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje