Reklama

Reklama

Turniej siatkarek w Bazylei: Inauguracyjna porażka Muszynianki

Siatkarki Banku BPS Muszynianka Fakro przegrały w czwartek swoje pierwsze spotkanie w odbywającym się w Bazylei międzynarodowym turnieju. Wicemistrzynie Polski uległy francuskiemu RC Cannes 0:3 (17:25, 22:25, 18:25).

Po fatalnym w wykonaniu zawodniczek z Muszyny pierwszym secie, podjęły one walkę w drugiej odsłonie. Prowadziły 18:14, ale potem miały spore kłopoty z przyjęciem zagrywki. RC Cannes doprowadził do remisu (po 18). Zacięta walka trwała do wyniku 22:22, ale następnie trzy punkty zdobyły Francuzki.

Reklama

W ostatnim secie Bank BPS prowadził 14:11, ale ich przeciwniczki - głównie za sprawą zagrywki Mihajlovic - zdobyły siedem punktów z rzędu. Mecz zakończył się po ataku Aelbrecht.

W szwajcarskim turnieju bierze udział sześć zespołów podzielonych na dwie grupy. Drużyna z Polski rywalizuje w gr. B z Cannes i Galatasaray Stambuł. W czwartek zespoły te zagrały ze sobą. Lepsza okazała się ekipa z Francji, która wygrała 3:1 (25:20, 25:20, 20:25, 29:27).

W piątek "Mineralne" najpierw zagrają drugie spotkanie grupowe - z Galatasaray, a następnie ewentualnie mecz półfinałowy.

Bank BPS Muszynianka Fakro - RC Cannes 0:3 (17:25, 22:25, 18:25)

Bank BPS: Valentina Serena, Kinga Kasprzak, Agnieszka Bednarek-Kasza, Sanja Popovic, Anna Werblińska, Eleonora Dziękiewicz, Paulina Maj (libero) - Aleksandra Jagieło, Katarzyna Gajgał-Anioł, Helene Rousseaux, Dominika Sieradzan.

RC Cannes: Victoria Ravva, Ana Antojevic, Brankica Mihajlovic, Milena Rasic, Nadia Centoni, Tetiana Kozłowa, Chiara Arcengeli (libero) - Sophie Peron, Freya Aelbrecht, Ilka van de Vyver, Tatiana Markiewicz.


Dowiedz się więcej na temat: Bank BPS Muszynianka | Bogdan Serwiński

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje