Reklama

Reklama

Trener Atomu Trefla Sopot: Nie chcemy srebrnych medali

Po dwóch meczach finału play off siatkarki Atomu Trefl przegrywają z Tauronem MKS Dąbrowa Górnicza 0-2. "Nie wiem dlaczego zostaliśmy już skazani na porażkę w tej rywalizacji. A my nie chcemy srebrnych medali" - powiedział trener sopocianek Adam Grabowski.

Po dwóch meczach finału play off siatkarki Atomu Trefl przegrywają z Tauronem MKS Dąbrowa Górnicza 0-2. "Nie wiem dlaczego zostaliśmy już skazani na porażkę w tej rywalizacji. A my nie chcemy srebrnych medali" - powiedział trener sopocianek Adam Grabowski.

Po dwóch potyczkach rozegranych w Dąbrowie Górniczej rywalizacja przenosi się do Sopotu. Jeśli Atom Trefl wygra niedzielne spotkanie (początek o 19.30), w poniedziałek o 18 w Ergo Arenie rozpocznie się czwarty mecz pomiędzy tymi zespołami.

"Nie wiem dlaczego, ale właściwie wszyscy skazali nas już w finale na porażkę. Wciska nam się srebrne medale, niemniej my ich nie chcemy, bo wciąż marzy nam się złoto. Tauron prowadzi z nami 2-0, jednak to jeszcze niczego nie przesądza. Zgadzam się, że to rywalki są zdecydowanymi faworytkami, ale mistrzyniami jeszcze nie są. Muszą ten tytuł wywalczyć na boisku, a powinny mieć świadomość, że w Sopocie niczego za darmo nie dostaną. Wygrać z nami nie będzie już tak łatwo" - dodał Grabowski.

Reklama

Szkoleniowiec mistrzyń Polski zgadza się jednak z opinią, że w Dąbrowie Górniczej jego zespół zagrał znacznie słabiej niż w poprzedniej półfinałowej konfrontacjach z Bankiem BPS Muszynianką Fakro Muszyna.

"Nie ulega wątpliwości, że po emocjonujących potyczkach z zespołem z Muszyny balon mobilizacji i determinacji pękł. Nie oznacza to jednak, że nie można go ponownie napompować. W Dąbrowie Górniczej cała nasza drużyna dostała sporego prztyczka w nos, co też strasznie podrażniło naszą ambicję. Dlatego przed niedzielnym meczem jesteśmy podwójnie zmotywowani, aby pokonać Tauron, z którym w tym sezonie jeszcze nie wygraliśmy" - stwierdził.

Grabowski przekonuje, że w dotychczasowych spotkaniach drużyna trenera Waldemara Kawki nie zaskoczyły go sposobem konstruowania akcji, ani taktycznymi zagrywkami.

"Tauron gra dokładnie to, czego się po tym zespole spodziewaliśmy. Dąbrowianki fenomenalnie spisują się natomiast w obronie, w której potrafią podbić niesamowite piłki. W tym elemencie bryluje libero Krystyna Strasz, którą znam jeszcze od kadetki. Wiele razy podnosiliśmy już ręce w geście triumfu, a tymczasem rywalki zdołały pozbierać się po atakach, które wydawały się być nie do obrony" - zauważył.

Trener Atomu Trefl ma co prawda do dyspozycji wszystkie siatkarki, niemniej przed niedzielną konfrontacją nie miał okazji ćwiczyć w głównej hali.

"Ergo Arena jest zajęta, dlatego musimy trenować w małej sali. Dopiero w niedzielę, podobnie zresztą jak Tauron, odbędziemy na głównej arenie godzinny rozruch, zatem można stwierdzić, że obie drużyny zagrają w tych meczu na wyjeździe. Jeszcze raz podkreślam, że jesteśmy świadomi o co gramy. Na pewno nie odbębnimy niedzielnego spotkania, aby spokojnie pojechać na majówkę. Cały czas wierzymy, że wrócimy jeszcze do Dąbrowy Górniczej na piąty mecz" - dodał Grabowski.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy