Reklama

Reklama

Tauron Liga. Oficjalnie. Maria Stenzel odchodzi z Budowalnych Łódź

Maria Stenzel opuszcza Grot Budowlanych Łódź. - "Mery, dziękujemy za piękne trzy lata" - napisano na Twitterze ekipy, z którą libero reprezentacji Polski świętowała spore sukcesy.

O tym, że Stenzel ma propozycje z klubu z ligi włoskiej oraz o tym, że kusi ją też Chemik Police prezes łódzkiego klubu Marcin Chudzik mówił już w połowie kwietnia. Już wtedy trwały poszukiwania przyjmujących, które mają zastąpić reprezentantkę Polski w Grot Budowlanych. Niemal miesiąc później wiadomość stała się oficjalna, podano ja m.in. w mediach społecznościowych.

Stenzel zdobyła z Grotem Budowlanymi wicemistrzostwo Polski, Superpuchar Polski oraz Superpuchar PLS 2015-2020.

- Chciałam podziękować za wspólne trzy sezony w Łodzi. Szczególne podziękowania dla kibiców, od których na każdym spotkaniu czułam dodatkową energię. Jesteście magiczni! Dziękuję prezesowi oraz sztabowi, z którymi mogłam współpracować. W przyszłych sezonach życzę powodzenia. Do zobaczenia na parkietach - powiedziała siatkarka.

Reklama

Będą zmiany

Odejście Stenzel to prawdopodobnie pierwsza z kilku zmian w łódzkiej drużynie. Ma się z nią rozstać amerykańska skrzydłowa Veronica Jones-Perry, niewykluczone, że klub zmieni też reprezentantka Polski, rozgrywająca Julia Nowicka. 

Budowlani Łódź potwierdzili już, że w na kolejny sezon na pewno zostaną Paulina Damaske, Monika Fedusio, Zuzanna Górecka, Małgorzata Lisiak i Weronika Centka. Nowymi w zespole są rozgrywająca Martyna Łazowska oraz atakująca Julia Szczurowska. Kolejne transfery przed nami.

Czytaj także na polsatsport.pl

Informacja prasowa, WŁ

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje