Reklama

Reklama

Tauron Liga. ŁKS wrócił do treningów po wykryciu przypadku koronawirusa

​Występująca w ekstraklasie siatkarek drużyna ŁKS-u Commerceconu wznowiła w niedzielę treningi. Zajęcia były zawieszone przez tydzień z powodu wykrycia u jednej z zawodniczek zakażenia koronawirusem.

W niedzielę klub z Łodzi poinformował, że powtórne testy potwierdziły brak zakażenia wirusem SARS-CoV-2 w zespole, w związku z czym wrócił on do zajęć.

Dodano, że oczekiwany jest jeszcze jeden kontrolny test zawodniczki, która przy poprzednim badaniu miała wynik dodatni. "Jesteśmy pewni, że już niedługo będziemy kontynuować przygotowania w komplecie" - nadmieniono.

ŁKS Commercecon o przypadku koronawirusa w drużynie poinformował w poprzednią sobotę. Zapewnił, że przebieg choroby u siatkarki z pozytywnym wynikiem testu jest łagodny i została ona objęta opieką lekarską. Zastrzeżono, że z uwagi na dobro osobiste do publicznej wiadomości nie zostanie ujawnione nazwisko zakażonej siatkarki.

Reklama

W związku z tą sytuacją decyzją sanepidu zawodniczki oraz sztab szkoleniowy ŁKS trafiły na tygodniową kwarantannę. W tym czasie trenowały w domach.

ŁKS w zakończonym przedwcześnie minionym sezonie zajął trzecie miejsce. Nowe rozgrywki w ekstraklasie kobiet mają rozpocząć się 19 września.

Autor: Bartłomiej Pawlak

Dowiedz się więcej na temat: ŁKS Commercecon

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje