Reklama

Reklama

Tauron Liga. Julia Twardowska zagra w Radomce

​Julia Twardowska, która przez ostatnie pięć sezonów reprezentowała barwy Grota Budowlanych Łódź, podpisała kontrakt z inną drużyną ekstraklasy siatkarek - E.Leclerc Radomką.

​Julia Twardowska, która przez ostatnie pięć sezonów reprezentowała barwy Grota Budowlanych Łódź, podpisała kontrakt z inną drużyną ekstraklasy siatkarek - E.Leclerc Radomką.

"Wybrałam Radomkę, ponieważ spodobał mi się plan budowania solidnego i ambitnego zespołu. Będę miała także możliwość współpracy z doświadczonym szkoleniowcem Riccardo Marchesim" - powiedziała Twardowska, cytowana w komunikacie radomskiego klubu.

25-letnia przyjmująca od 2013 roku występuje w najwyższej klasie - najpierw przez dwa lata w Pałacu Bydgoszcz, a następnie w Grocie Budowlanych. Z łódzkim klubem zdobyła Puchar Polski, dwukrotnie Superpuchar, a w lidze dwa razy zajęła drugie, a raz trzecie miejsce.

Grała również w reprezentacji Polski, m.in. w 2017 uczestniczyła w mistrzostwach Europy w Azerbejdżanie, gdzie "Biało-Czerwone" zostały sklasyfikowane na 10. pozycji. Niedawno otrzymała powołanie od selekcjonera Jacka Nawrockiego do kadry, która w czwartek rozpocznie zgrupowanie w Szczyrku.

Reklama

Pozyskanie Twardowskiej to kolejny ruch personalny radomskiej ekipy. Zaczęło się od podpisania dwuletniego kontraktu z 43-letnim włoskim trenerem Riccardo Marchesim, który ostatnio pracował we francuskim RC Cannes, a w Radomce zastąpił Adama Grabowskiego.

Później poinformowano o przedłużeniu umów z Pauliną Zaborowską, Klaudią Laskowską i Renatą Białą. Wiadomo już także, że w najbliższych rozgrywkach Radomka będzie musiała sobie radzić bez atakującej Majki Szczepańskiej-Pogody, która spodziewa się dziecka.

Radomska drużyna w zakończonym przedwcześnie - po części zasadniczej - z powodu pandemii koronawirusa sezonie 2019/20 spisywała się poniżej oczekiwań. Plasowała się w dole tabeli, czego skutkiem była zmiana trenera - Jacka Skroka zastąpił Grabowski. Zespół utrzymał się w lidze bez rozgrywania barażu - został sklasyfikowany na 10. miejscu, ale jego osiągnięcia nie mogły zadowolić władz klubu.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy