Reklama

Reklama

Tauron Liga. Holenderka Baijens nową zawodniczką Chemika

19-letnia reprezentantka Holandii Indy Baijens jest dziesiątą siatkarką, która na najbliższy sezon siatkarskiej Tauron Ligi związała się z mistrzyniami Polski - Grupa Azoty Chemikiem Police.

Baijens jest jednocześnie dopiero drugą siatkarką, która w poprzednim sezonie nie broniła barw Chemika i drugą środkową. Wcześniej klub poinformował o umowie z kapitan reprezentacji Polski Agnieszką Kąkolewską.

Reklama

"Baijens jest młodą, perspektywiczną zawodniczką. Zwykle podpisujemy z wszystkimi roczne umowy i tak samo było w tym przypadku. Jednak mamy nadzieję, że zostanie ona z nami znacznie dłużej" - przyznał dyrektor sportowy GA Chemika Radosław Anioł.

Nowa siatkarka chemicznego klubu jest reprezentantką kraju i właśnie teraz przebywa na zgrupowaniu drużyny narodowej.

"Wracamy do formy po okresie pandemii. Trenujemy cztery razy w tygodniu. Nie mamy w planie żadnych spotkań sparingowych, po prostu trener chciał się z nami spotkać, zbudować podstawy sportowe, wspólnie potrenować. Ostatnie zajęcia zaplanowano na 14 lipca, potem podróż do Polski i zaczynam przygodę z Chemikiem. Nie mogę się doczekać" - powiedziała zawodniczka.

Dowiedz się więcej na temat: Grupa Azoty Chemik Police

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje