Reklama

Reklama

Tauron Liga. Grupa Azoty Chemik Police mistrzem Polski

Grupa Azoty Chemik Police pokonała Developres SkyRes Rzeszów 3:1 i została mistrzem Polski. Rywalizacja toczyła się do trzech zwycięstw, a policzanki zwyciężyły w niej 3-1.

Pierwsza odsłona czwartego finałowego starcia miała zacięty przebieg i żadna ze stron nie była w stanie uzyskać znaczącej i trwałej przewagi. Co prawda, po bloku Zuzanny Efimienko-Młotkowskiej, przyjezdne odskoczyły na trzy oczka (14:17), ale gospodynie błyskawicznie zniwelowały straty. Seta rozstrzygnęły dwie akcje od stanu 23:23. Najpierw skutecznym atakiem popisała się Sinead Jack Kisal, a po chwili Olga Strantzali obiła blok rywalek (25:23).

Druga partia od początku toczyła się przy przewadze rzeszowianek (3:6, 6:10). Gospodynie złapały punktowy kontakt (12:13), ale po serii dobrych zagrywek Kiery Van Ryk, Developres odbudował przewagę (12:18). Policzanki zerwały się do odrabiania strat i w końcówce dopięły swego! Po trzech skutecznych atakach i bloku Jovany Brakocevic-Canzian prowadziły 23:22. Trzy kolejne piłki padły jednak łupem rywalek. Atak Van Ryk, blok i atak Alexandry Lazić przyniosły rzeszowiankom punkty na wygranie seta (23:25).

Reklama

Siatkarki z Rzeszowa udanie rozpoczęły również kolejnego seta. Po asie serwisowym Marty Krajewskiej było 6:8, a później 8:11. Policzanki szybko odrobiły jednak straty. Po asie serwisowym Brakocevic-Canzian było 11:11 i znów oglądaliśmy zaciętą walkę obu ekip. W końcówce gospodynie uzyskały przewagę (22:19), ale rzeszowianki jeszcze zerwały się do walki. Po ataku Jeleny Blagojević złapały punktowy kontakt (23:22). Ataki Kisal i Brakocevic-Canzian rozstrzygnęły jednak seta na korzyść Chemika (25:22).

Policzanki z animuszem weszły w kolejną partię. Po dwóch asach serwisowych Natalii Mędrzyk było 4:1, później 8:3, a ich gra jeszcze rozkręcała się z akcji na akcję. Rywalki nie były już w stanie wiele zdziałać. Po punktowym bloku Jack Kisal różnica wynosiła już dziesięć oczek (18:8). W tej sytuacji gospodynie spokojnie utrzymywały przewagę i zmierzały po mistrzostwo. Skuteczny blok policzanek przypięczętował ich zwycięstwo w wielkim finale (25:15).

Tego jeszcze nie widziałeś! Sprawdź nowy Serwis Sportowy Interii! Wejdź na sport.interia.pl!

Grupa Azoty Chemik Police - Developres SkyRes Rzeszów 3:1 (25:23, 23:25, 25:22, 25:15)

Chemik: Marlena Kowalewska, Olga Strantzali, Agnieszka Kąkolewska, Jovana Brakocevic-Canzian, Martyna Łukasik, Sinead Jack Kisal - Paulina Maj-Erwardt (libero) oraz Martyna Grajber, Natalia Mędrzyk, Paulina Bałdyga.Trener: Ferhat Akbas.
Developres: Marta Krajewska, Jelena Blagojević, Zuzanna Efimienko-Młotkowska, Kiera Van Ryk, Alexandra Lazić, Anna Stencel - Aleksandra Krzos (libero) oraz Juliette Fidon-Lebleu, Magdalena Grabka. Trener: Stephane Antiga.

Stan rywalizacji do trzech zwycięstw: 3—1 dla Chemika.

RM

Czytaj więcej na polsatsport.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje