Reklama

Reklama

Skowrońska-Dolata zawodniczką Impela Wrocław!

Katarzyna Skowrońska–Dolata siatkarką Impela Wrocław! O podpisaniu kontraktu z wieloletnią reprezentantką Polski poinformowano na konferencji prasowej. - Nie mam na swoim koncie jeszcze mistrzostwa Polski i chciałabym je zdobyć - powiedziała siatkarka podczas oficjalnej prezentacji.

Potwierdziły się spekulacje łączące Katarzynę Skowrońską-Dolatę z Impelem Wrocław. Podczas dzisiejszej konferencji prasowej zorganizowanej w kinie Nowe Horyzonty ogłoszono, że utytułowana siatkarka będzie reprezentować barwy wrocławskiego klubu w najbliższym sezonie.

Reklama

Skowrońska-Dolata znana jest każdemu fanowi siatkówki. Wieloletnia reprezentantka Polski, multimedalistka i kolekcjonerka mistrzostw wielu krajów - tak w skrócie można opisać nową siatkarkę wrocławskiego klubu.

- Cieszę się, że będę mogła zagrać we Wrocławiu. Ważna była dla mnie koncepcja na drużynę, a tę którą przedstawił klub z Wrocławia była mi najbliższa. Ważnym powodem dla mnie był również powrót bliżej domu - w skrócie o wyborze wrocławskiego zespołu mówiła podczas konferencji sama zainteresowana.

Skowrońska to złota medalistka mistrzostw Europy z reprezentacją Polski w 2003 i 2005 roku. Ma na swoim koncie mistrzostwo Włoch (Scavolini Pesaro), Turcji (Fenerbahce Stambuł), Chin (Evergrande Volleyball) oraz Azerbejdżanu (Rabita Baku). Z Fenerbahce wygrała też klubowe mistrzostwa świata i sięgnęła po brązowy medal Ligi Mistrzyń. Ten ostatni sukces powtórzyła rok temu w barwach Rabity Baku.

W lidze polskiej Skowrońska broniła barw Nafty-Gazu Piła (brązowy medal mistrzostw Polski) oraz AZS-u AWF-u Poznań (wicemistrzostwo Polski). - Mam już swoje lata, ale wciąż jako siatkarka czuję się świetnie i nie wracam do Polski tylko po to, aby zakończyć tutaj karierę. Nie mam mistrzostwa Polski i chciałabym je jeszcze zdobyć - powiedziała Skowrońska-Dolata, która w naszej lidze ostatni raz zagrała 10 lat temu.

Zawodniczka z Impelem podpisała kontrakt jednoroczny z możliwością przedłużenia o kolejny sezon. Jak powiedział prezes klubu Jacek Grabowski, można zakładać, że Skowrońska we Wrocławiu spędzi przynajmniej dwa lata.

Przy okazji włodarze klubu zaprezentowali też nowego trenera wrocławskiego zespołu, którym już w poniedziałek został Nicola Negro. Włoski szkoleniowiec zdradził, że zdecydował się na przejście do Impela, bo to dobrze poukładany klub, który ma możliwości bić się o najwyższe cele. - O kształcie zespołu jeszcze w tej chwili jest za wcześnie, aby coś konkretnego mówić. Liczę, że zbudujemy zespół, który spełni nadzieje kibiców - dodał.

Grabowski podkreślił, że sprowadzenie Skowrońskiej-Dolaty to sygnał, że we Wrocławiu buduje się bardzo silny zespół i już niebawem mogą się pojawić nazwiska kolejnych nowych zawodniczek.

W zakończonym niedawno sezonie, Impel zajął czwarte miejsce.

Zobacz materiał wideo:


Dowiedz się więcej na temat: Katarzyna Skowrońska-Dolata | impel wrocław

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje