Reklama

Reklama

Siatkówka. Tauron Liga. Developres SkyRes Rzeszów w finale

Zawodniczki Developres SkyRes Rzeszów pokonały ŁKS Commercecon Łódź i zagrają w finale play-off z Grupą Azoty Chemikiem Police.

Policzanki już w czwartek zapewniły sobie prawo gry o pierwsze miejsce po wygranej nad Radomką 3:1. Dłuższa i bardziej emocjonująca rywalizacja miała miejsce w drugim półfinale, który łodzianki rozpoczęły od wyjazdowej wygranej nad zwycięzcą rundy zasadniczej Developresem. Rzeszowianki w Łodzi doprowadziły do remisu, ale w Rzeszowie w trzecim, decydującym starciu emocji nie brakowało.

Reklama

W czwartej partii ŁKS miał ogromną szansę na doprowadzenie do tie-breaku, lecz nie wykorzystał pięciu piłek setowych. Gospodynie skończyły za drugim meczbolem, skutecznym atakiem popisała się Jelena Blagojevic. Liderką rzeszowskiej drużyna była jednak Kiera Van Ryk, która zdobyła 29 punktów.

W finale spotkają się dwa najlepsze zespoły poprzedniego sezonu, w którym w związku z pandemią koronawirusa, nie rozegrano fazy play off. Rywalizacja toczyć się będzie do trzech wygranych, a pierwsze starcie zaplanowano na sobotę w Rzeszowie.

O brąz ŁKS zmierzy się z Radomką, tu również zespoły grać będą do trzech zwycięstw. Pierwszy mecz odbędzie się w sobotę w Radomiu.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje