Reklama

Reklama

Siatkarki z Dąbrowy Górniczej rozpoczęły przygotowania

Siatkarki Tauronu MKS-u Banimexu Dąbrowa Górnicza przygotowują się do nowego sezonu ekstraklasy w krajowym składzie.

Siatkarki Tauronu MKS-u Banimexu Dąbrowa Górnicza przygotowują się do nowego sezonu ekstraklasy w krajowym składzie.

W inauguracyjnych zajęciach wzięła udział m.in. 32-letnia atakująca Marta Łukaszewska, ostatnio grająca w Siódemce SK Bank Legionovia Legionowo.

- Musieliśmy podjąć decyzję o pozyskaniu dodatkowej zawodniczki w obliczu kontuzji Tamary Kaliszuk. Nie mogliśmy zaczynać ligi z jedną atakującą. Po jej powrocie do zdrowia będziemy więc mieli 13-osobowa kadrę - powiedział prezes klubu z Dąbrowy Górniczej Robert Koćma.

We wtorek do koleżanek dołączy turecka rozgrywająca Ozge Cemberci, która grała już w MKS w minionych rozgrywkach. Później pojawią się pozostałe zagraniczne siatkarki, a w połowie miesiąca przyleci nowy szkoleniowiec, Argentyńczyk Juan Manuel Serramalera (zastąpił Włocha Nicolę Negro). Do tego czasu pieczę nad drużyną sprawować będzie jego asystent Tomasz Wasilkowski.

Reklama

Latem dąbrowianki wystąpią w turniejach towarzyskich w Sulechowie (30-31 sierpnia) i Trzciance (13-14 września).

Latem doszło do wielu zmian w ekipie MKS. Odeszło siedem siatkarek, tyle samo klub pozyskał.

Pożegnały się z klubem Anna Kaczmar, Chorwatka Marina Katic, Katarzyna Zaroślińska, Włoszka Natalia Guadalupe Brussa, Amerykanka Rachael Adams, Elżbieta Skowrońska i Brazylijka Welissa de Souza Gongaza "Sassa".

Nowymi przyjmującymi zostały Białorusinka Jekaterina Zakrewskaja (Stiinta Bacau, Rumunia) i wypożyczona z Rabity Baku Amerykanka Gina Mancuso. W Dąbrowie Górniczej pozostała turecka rozgrywająca Ozge Cemberci, która przedłużyła umowę o rok. Nową zawodniczką na tej pozycji jest Natalia Piekarczyk, siostra przyjmującej MKS Joanny Staniuchy-Szczurek.

Pozostałe nowe twarze w kadrze MKS to Tamara Kaliszuk (Pałac Bydgoszcz), Katarzyna Konieczna (Impel Wrocław), Dominika Sobolska (Chemik Police) oraz Marta Łukaszewska.

Dąbrowianki zakończyły poprzednie rozgrywki na czwartym miejscu, po przegranej walce o brąz z Atomem Trefl Sopot, prowadzonym przez Wasilkowskiego. Ten szkoleniowiec będzie teraz pomagał w pracy Serramalerze. Argentyńczyk wcześniej był asystentem w reprezentacjach narodowych Niemiec (mężczyźni) i w swej ojczyźnie (kobiety). Prowadził kluby też w Argentynie, Szwajcarii i Portoryko.

MKS jesienią wystartuje w Pucharze CEV. Rywalem w 1/16 finału będzie w listopadzie wicemistrz Rumunii Dinamo Romprest Bukareszt. Pierwszy mecz rozegrany zostanie w Bukareszcie, rewanż w Dąbrowie Górniczej.

Skład Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza na sezon 2014/2015:

rozgrywające: Ozge Kirdar Cemberci (Turcja), Natalia Piekarczyk

atakujące: Tamara Kaliszuk, Katarzyna Konieczna, Marta Łukaszewska

środkowe: Eleonora Dziękiewicz, Aleksandra Liniarska, Dominika Sobolska

przyjmujące: Gina Mancuso (USA), Joanna Staniucha-Szczurek, Katarzyna Urban, Jekaterina Zakrewskaja (Białoruś)

libero: Krystyna Strasz.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL