Reklama

Reklama

Siatkarki Muszynianki bliżej medalu MP

W pierwszym meczu o brązowe medale mistrzostw Polski siatkarki Muszynianki wygrały z Aluprofem Bielsko-Biała 3:1 (26:24, 25:20, 16:25, 25:15).

Siatkarki z Muszyny uczyniły pierwszy krok, aby zdobyć brązowy medal mistrzostw Polski. W sobotę pokonały we własnej hali Aluprof Bielsko-Biała. Najwięcej emocji kibice przeżywali w pierwszym secie. Po grze na przewagi rozstrzygnął go na swoją korzyść Bank BPS.

Drugą odsłonę "Mineralne"  wygrały bez większych problemów. Jednak nie zdołały one zakończyć spotkaniach wynikiem 3:0. Na drugą przerwę techniczną trzeciego seta zawodniczki schodziły przy wyniku 6:16. Po chwili bielszczanki cieszyły się ze zwycięstwa w tej części spotkania, ale nie zdołały doprowadzić do tie-breaka. Od początku ostatniego seta inicjatywa ponownie należała do muszynianek. Prowadziły one 8:4, 16:9, 21:12, aby ostatecznie wygrać do 15. 

Sobotni mecz nie wzbudził zbytniego zainteresowania fanów siatkówki w Muszynie i okolicy. Trybuny nie były zapełnione nawet w połowie (miejsc jest nieco ponad tysiąc). W zespole Banku nie wystąpiła Agnieszka Bendarek-Kasza. Jak wyjaśnił trener tej drużyny Bogdan Serwiński mocno odczuwa ona trudy sezonu i będzie grać w spotkaniach z Aluprofem "tylko w ostateczności."

Reklama

Bank BPS Muszynianka Muszyna - Aluprof Bielsko-Biała 3:1 (26:24, 25:20, 16:25, 25:15)

Stan rywalizacji play off (do trzech zwycięstw) 1-0 dla Banku BPS Muszynianki. Drugi mecz odbędzie się w niedzielę, o godz. 17.00, także w Muszynie.

Bank BPS Muszynianka Fakro: Katarzyna Gajgał-Anioł, Valentina Serena, Aleksandra Jagieło, Eleonora Dziękiewicz,  Sanja Popovic, Anna Werblińska, Paulina Maj (libero) - Anna Kaczmar, Kinga Kasprzak, Helene Rousseaux, Dominika Sieradzan,

Aluprof: Elisa Cella, Sylwia Pelc, Helena Horka, Ewelina Sieczka, Milada Bergrova, Joanna Wołosz, Agata Sawicka (libero) - Gabriela Wojtowicz, Joanna Frąckowiak, Marta Szymańska, Koleta Łyszkiewicz.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL