Reklama

Reklama

PlusLiga siatkarek - Pałac Bydgoszcz skompletował skład

Pałac Bydgoszcz zakończył budowanie składu na 21. sezon w historii klubu w siatkarskiej ekstraklasie. Nowymi zawodniczkami zostały: Amerykanka Rachel Adams, Węgierka Rita Liliom oraz Dominika Kuczyńska i Paulina Głaz.

Pałac Bydgoszcz zakończył budowanie składu na 21. sezon w historii klubu w siatkarskiej ekstraklasie. Nowymi zawodniczkami zostały: Amerykanka Rachel Adams, Węgierka Rita Liliom oraz Dominika Kuczyńska i Paulina Głaz.

- Proces tworzenia zespołu został zakończony, a to oznacza, że nasze starania przyniosły określony efekt. Nie jesteśmy klubem, który ma potężny budżet i może dzięki temu zakontraktować każdą zawodniczkę z Europy, Ameryki czy Polski. Ten skład jest wypadkową naszych doświadczeń, ocen i oczekiwań wobec zawodniczek, jak również możliwości finansowych. Sądzimy, że stworzyliśmy najlepszy zespół, jaki mogliśmy - powiedział prezes klubu Waldemar Sagan.
Ostatnie umowy z klubem podpisały dwie zawodniczki zagraniczne oraz dwie Polki. Na pozycji środkowej zagra Amerykanka Rachel Adams, której kontrakt nabierze mocy dopiero po jej przyjeździe do Polski i sprawdzeniu na boisku. Nową przyjmującą Pałacu została Węgierka Rita Liliom, która ostatni sezon spędziła w Mielcu.
- Kontrakt z Amerykanką jest wstępny, ale zakładamy, że nasza wiedza o niej jest na tyle duża, że powinna spełniać wszystkie nasze wymagania. Gdyby się jednak okazało, że jest inaczej, możemy go rozwiązać - dodał Sagan.
Spośród Polek umową z bydgoskim klubem związała się młoda i utalentowana  przyjmująca Paulina Głaz. Wychowanka Tomasovii Tomaszów Lubelski zdobyła w 2011 roku z tym klubem mistrzostwo Polski juniorek. W minionym sezonie grała w pierwszoligowej Sparcie Warszawa. Jej kontrakt z Pałacem będzie obowiązywał przez dwa lata, w pierwszym sezonie Głaz będzie jeszcze juniorką.
Dobrze znaną w bydgoskim klubie siatkarką jest środkowa Dominika Kuczyńska, która powraca do Bydgoszczy. Poprzednio nad Brdą grała w latach 2007-2010. Jako ostatnia zawodniczka w tegorocznym składzie do zespołu dołączyła także wychowanka Pałacu Alicja Walczak, grająca na pozycji libero.
- Skład liczy łącznie 14 osób, trzy zawodniczki z poprzedniego sezonu odeszły, przychodzą do nas cztery nowe i mam nadzieję, że praca, która rozpocznie się 30 lipca, będzie nas z dnia na dzień przybliżała do tego, by zespół był groźny na parkietach PlusLigi - podsumował prezes.
Z klubu odeszły Julia Szełuchina, Natalia Ziemcowa i Patrycja Polak.

Skład Pałacu Bydgoszcz na sezon 2012/2013:


środkowe: Rachel Adams (USA), Dominika Kuczyńska, Justyna Sosnowska
rozgrywające: Marta Biedziak, Magdalena Mazurek
atakujące: Zuzanna Czyżnielewska, Anna Grejman
przyjmujące: Paulina Głaz, Ewelina Krzywicka, Rita Liliom (Węgry), Mayvelis Adlum Martinez (Kuba), Emilia Mucha
libero: Marta Kuehn-Jarek, Alicja Walczak
Menedżerem zespołu pozostaje była siatkarka bydgoskiego klubu, była reprezentantka Polski Ewa Kowalkowska, trenerem nadal jest Rafał Gąsior.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL