Reklama

Reklama

PlusLiga. Asseco Resovia. Po kolejnej rewolucji

Asseco Resovia do nowego sezonu ekstraklasy siatkarzy przystąpi w mocno zmienionym składzie. Prezes klubu Piotr Maciąg nie chce składać konkretnych deklaracji. - Naszym podstawowym celem jest walka o zwycięstwo w każdym meczu - zaznaczył.

- Jeśli uda nam się walczyć w każdym meczu, zawodnicy będą zaangażowani i grać na miarę możliwości, to o wynik i końcowe miejsce w tabeli jestem spokojny - powiedział PAP Maciąg. 

Dodał, że sparingi, które rozegrała Resovia w letniej przerwie, mogą być źródłem optymizmu. - Gra zespołu wyglądała bardzo dobrze, obiecująco - podkreślił.

Jak zaznaczył, zmiany personalne w rzeszowskim zespole były bardzo gruntowne.

- Nie chciałbym mówić o jednostkach, bo w sportach zespołowych sukces osiąga drużyna. Głęboko wierzę, że trener Alberto Giuliani z zawodników, których mamy zbuduje taką prawdziwą drużynę, która będzie walczyć na boisku i która będzie prezentować dobrą siatkówkę - zauważył Maciąg.

Reklama

W zakończonych przedwcześnie z powodu pandemii koronawirusa zmaganiach ligowych rzeszowianie zajęli 13., przedostatnie w tabeli miejsce; najgorsze w historii występów w ekstraklasie. Stąd latem doszło do kadrowej rewolucji.

Do drużyny dołączyli: rozgrywający Fabian Drzyzga, który wraca do klubu po trzyletniej przerwie, oraz jeszcze bardziej doświadczony Paweł Woicki, także mający za sobą występy w Rzeszowie, przyjmujący Słoweniec Klemen Cebulj i Estończyk Robert Taht, atakujący Karol Butryn i Damian Domagała, środkowi Amerykanin Jeffrey Jendryk, Estończyk Timo Tammemaa i Piotr Hain oraz libero Marcin Potera. Po roku z wypożyczenia wrócił zaś Francuz polskiego pochodzenia Nicolas Szerszeń.

Umowę przedłużył przyjmujący Rafał Buszek, a pożegnano się z: atakującymi Zbigniewem Bartmanem i Damianem Schulzem, środkowym Bartłomiejem Lemańskim, amerykańskim rozgrywającym Kawiką Shojim, przyjmującymi Kanadyjczykiem Nicholasem Hoagiem i Francuzem Nicolasem Marechalem oraz australijskim libero Lukiem Perrym.

Karierę zakończył z kolei Białorusin z polskim obywatelstwem Alek Achrem. Były już przyjmujący został jednak w klubie w roli asystenta trenera Giulianiego. Włoch, który prowadzi równocześnie reprezentację Słowenii, także jest nową postacią w rzeszowskim zespole, choć został zatrudniony pod koniec przerwanego przedwcześnie w marcu z powodu pandemii koronawirusa poprzedniego sezonu.

Skład Asseco Resovii na sezon 2020/21:

rozgrywający: Fabian Drzyzga, Paweł Woicki;

przyjmujący: Nicolas Szerszeń, Rafał Buszek, Klemen Cebulj, Robert Taht;

środkowi: Bartłomiej Krulicki, Grzegorz Kosok, Jeffrey Jendryk, Piotr Hain, Timo Tammemaa;

atakujący: Damian Domagała, Karol Butryn;

libero: Michał Potera, Bartosz Mariański.

Autor: Alfred Kyc

kyc/ pp/

Reklama

Reklama

Reklama